Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowe3DS
Okładka Gravity Falls: Legend of the Gnome Gemulets (3DS)

Gravity Falls: Legend of the Gnome Gemulets 3DS

Dwuwymiarowa gra przygodowo-zręcznościowa, bazująca na popularnym serialu animowanym Gravity Falls, znanym w naszym kraju pod nazwą Wodogrzmoty Małe.

Przygodowe | platformówki | seriale animowane | elementy logiczne | 2D | elementy zręcznościowe | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo 3DS
Okładka Gravity Falls: Legend of the Gnome Gemulets (3DS)

producent: Ubisoft

wydawca: Ubisoft

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji 3DS:

20października2015

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Gravity Falls: Legend of the Gnome Gemulets na konsoli Nintendo 3DS to dwuwymiarowa gra przygodowo-zręcznościowa, która oparta została na popularnym amerykańskim serialu animowanym telewizji Disney XD, pod tytułem Gravity Falls (pol. Wodgrzmoty Małe). Za stworzenie produkcji odpowiada firma Ubisoft. Deweloperzy współpracowali blisko z Aleksem Hirschem, pomysłodawcą i reżyserem kreskówki, który na potrzeby gry przygotował całkowicie oryginalny scenariusz.

Protagonistami Gravity Falls: Legend of the Gnome Gemulets jest para głównych bohaterów serialu TV – ciekawski chłopak o imieniu Dipper i jego ekscentryczna siostra Mabel. Rodzeństwo spędza pod opieką wujka wakacje w Wodogrzmotach Małych, północnoamerykańskim miasteczku pełnym tajemnic i niewyjaśnionych zjawisk. Podczas przygody rodzeństwo będzie starało się pomóc gnomom, poszukującym magicznych amuletów, które utrzymują przy życiu pobliski las.

Produkcja jest klasyczną dwuwymiarowa przygodówką z elementami platformowymi. Gracze zwiedzają lokacje i miejsca, które pojawiały się na małym ekranie, równocześnie wchodząc w interakcje z postaciami znanymi fanom serii. Zbieramy wskazówki oraz przedmioty potrzebne do rozwiązania licznych zagadek. Dzięki współpracy z pomysłowymi gnomami, rodzeństwo posiada bogaty arsenał fantastycznych gadżetów, otwierających drogę do różnych niezbadanych zakamarków Wodogrzmotów. Gracze w każdej chwili mogą przełączać się pomiędzy Dipperem lub Mabel. Każde z nich dysponuje innym zestawem umiejętności, takimi jak możliwość poszukiwania wskazówek za pomocą latarki lub wspinanie się na linie w niedostępne normalnie miejsca. W trakcie przygody bohaterowie będą atakowani również przez przeciwników, z którymi poradzą sobie dzięki prostemu zręcznościowemu systemowi walki.

Oprawa graficzna została przygotowana przy pomocy silnika graficznego UbiArt, który napędzał chwalone przez krytyków gry Child of Light, Rayman Legends czy Valiant Hearts. Dzięki tej technologii Legend of the Gnome Gemulets przypomina do złudzenia kolejny odcinek disnejowskiej kreskówki. Tła są pełne detali, a animacja postaci stoi na bardzo wysokim poziomie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 6.7 / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Gravity Falls: Legend of the Gnome Gemulets

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.