Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPS2
Okładka Gran Turismo Concept 2002 Tokyo-Geneva (PS2)

Gran Turismo Concept 2002 Tokyo-Geneva PS2

Poboczna odsłona serii wyścigowej Gran Turismo, będąca w pewnym sensie skróconą wersją Gran Turismo 3: A-Spec, koncentrującą się na modelach samochodów, jakie zaprezentowano na targach motoryzacyjnych w Tokio, Genewie i Detroit w 2002 roku. W grze znalazło się ok.

Wyścigi | samochodowe | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 2
Okładka Gran Turismo Concept 2002 Tokyo-Geneva (PS2)

data premiery gry w wersji PS2:

17lipca2002

17lipca2002

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

„Gran Turismo Concept” oferuje prawie 100 samochodów. Są wśród nich dobrze znane modele z poprzedniej części, ale tez duża ilość zupełnie nowych projektów, lub tez po prostu nowszych wersji dobrze znanych wozów. Concept nie jest żadnym dodatkiem, choć chyba na takie miano by zasługiwał. Nowe samochody pochodzą z targów, które odbyły się w Tokyo, Genewie i Detroit w 2002 roku. Są wśród nich tak ciekawe pojazdy jak: Lotus Elise Type 72, Volkswagen W12, Mercedes SL55AMG, Audi abt TT, czy Toyota Pod. Europejskie wydanie tej gry może pochwalić się największa ilością dodanych samochodów (w związku z późniejszym wydaniem). Najbardziej widoczne zmiany zaszły w systemie gry: tym razem możemy jedynie robić licencje (ale dostaniemy za każdą jeden lub dwa samochody – w zależności od wyniku), oraz jeździć w nieco zmienionym trybie arcade. Możecie zapomnieć o kupowaniu samochodów, czy zmianie części. Nawet system ustawień samochodu uległ uproszczeniu. Trasy są nam dobrze znane, choć jest jedna zupełnie nowa (Tokyo R246) i nieobecna w 3-ciej części, ale dobrze znana – Autumn Ring. Europejskie wydanie jest tez trudniejsze, niż amerykański odpowiednik – to dobrze, bo tego drugiego można było skończyć w ciągu jednego dnia (!), przy czym różnice w stopniu trudności obu wersji odnoszą się głównie do trybu zdobywania licencji. Ogólnie jednak gra jest krótka i to jest jej największą wadą. Zdecydowanie jednak można ja polecić tym, którzy kochają „Gran Turismo 3” i mają je już w swoim posiadaniu

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran     Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7,9 / 10 na podstawie 146 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99 PLN

Gry podobne do Gran Turismo Concept 2002 Tokyo-Geneva

Klasyfikacja PEGI Gran Turismo Concept 2002 Tokyo-Geneva

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Gran Turismo Concept 2002 Tokyo-Geneva

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
  • kierownica
  • link-kabel
  • dodatkowo (PS2): link-kabel
Jak sprzedają się gry z serii Gran Turismo?
Jak sprzedają się gry z serii Gran Turismo?

wiadomość6 lutego 2010

Jakkolwiek niedawne doniesienia o przesunięciu premiery Gran Turismo 5 mogą wydawać się niepokojące, to seria wyścigów Polyphony Digital nawet bez „piątki” radzi sobie doskonale. Autorzy serii ujawnili właśnie wyniki sprzedaży swojego cyklu, nie ukrywając przy tym, że wyglądają one bardzo optymistycznie.

50 milionów Gran Turismo
50 milionów Gran Turismo

wiadomość9 maja 2008

Jak podaje serwis Dengeki Online (a tłumaczy na angielski MCV) – gry z serii Gran Turismo sprzedały się na świecie w ilości 50 milionów egzemplarzy.

Gran Turismo ma szansę ukazać się na PC - mówi Kazunori Yamauchi

wiadomość14 kwietnia 2008

W wywiadzie udzielonym austriackiemu dziennikowi DerStandard, twórca serii Gran Turismo, Kazunori Yamauchi powiedział, że gra z cyklu Gran Turismo ma szansę zawitać na komputery PC.

Produkcja Gran Turismo Mobile anulowana?

wiadomość12 stycznia 2008

W momencie rynkowego startu konsolki PlayStation Portable, jedną z najbardziej oczekiwanych na nią gier z całą pewnością była Gran Turismo Moblie, kieszonkowa wersja wyścigów od Polyphony Digital. Od tego momentu minęły już przeszło dwa lata, w trakcie których wielokrotnie zapewniano nas, że gra przez cały czas znajduje się w produkcji.

Gran Turismo Portable nie wcześniej niż w 2009 roku

wiadomość20 grudnia 2007

Jednym z potencjalnych system-sellerów, które podniosłyby sprzedaż debiutującej na przełomie 2004 i 2005 roku konsoli przenośnej PSP, była gra Gran Turismo Portable. Niestety minęły już dwa lata, a tytuł nie ukazał się na rynku i słuch o nim zaginął. Czy oznacza to, że możemy zapomnieć o przenośnej wersji tych najpopularniejszych wyścigów na konsole Sony?