Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigi3DS
Okładka Gotcha Racing (3DS)

Gotcha Racing 3DS

Zręcznościowa gra wyścigowa przeznaczona na konsolę przenośną Nintendo 3DS. Gotcha Racing czerpie inspirację z legendarnej serii Micro Machines, w której obserwowaliśmy rywalizację niewielkich samochodów z lotu ptaka.

Wyścigi | samochodowe | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo 3DS
Okładka Gotcha Racing (3DS)

producent: Arc System Works

wydawca: Natsume Inc.

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji 3DS:

27sierpnia2015

Gotcha Racing to szalona zręcznościówka, nawiązująca pomysłem do legendarnej serii Micro Machines, w której zmagania niewielkich samochodów prezentowane są z lotu ptaka. Autorami produkcji są pracownicy japońskiego studia Arc System Works, autorzy gier z cyklu Guilty Gear, BlazBlue czy dwóch odsłon Dragon Ball Z: Supersonic Warriors.

Gotcha Racing pozwala graczom rywalizować w tradycyjnych wyścigach na dwunastu utrzymanych w różnej stylistyce i reprezentujących różny poziom skomplikowania trasach. Oprócz nich japońscy twórcy przygotowali też szereg wyzwań, zmuszających posiadaczy konsoli do wykazania się konkretnymi umiejętnościami. Wśród nich są m.in. misje polegające na wyprzedzeniu konkretnej liczby samochodów lub utrzymaniu pozycji lidera przez określony czas.

Za zwycięstwa w wyścigach i wyzwaniach posiadacze konsoli otrzymują pieniądze, które mogą przeznaczyć na zakup nowych kapsuł, zawierających elementy do modyfikacji auta. Każdy spojler, rodzaj opon czy amortyzatorów wpływa na statystyki pojazdu, m.in. jego szybkość, zwrotność czy przyczepność. Wszystkie elementy można dodatkowo łączyć, tworząc jeszcze lepsze fragmenty konstrukcji pojazdu.

Gotcha Racing wyróżnia kolorowa, utrzymana w nieco kreskówkowej stylistyce grafika. Tytuł wykorzystuje funkcję StreetPass. Dodatkowym elementem charakteryzującym grę jest wykorzystanie obydwu ekraników handhelda do prezentowania trasy i toczonych na niej zmagań.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Gotcha Racing

Klasyfikacja PEGI Gotcha Racing

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.