Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Gordian Quest (PC)
OkładkaGordian Quest (PC)

Gordian Quest PC

Gordian Quest to hybryda kilku gatunków, w której rozwijając bohaterów, toczymy walki poprzez zagrywanie kart ze zbudowanej przez nas talii w proceduralnie generowanych przygodach. Za powstanie gry odpowiada Mixed Realms.

Strategiczne | fantasy | turowe | roguelike | elementy RPG | 2D | karciane | indie

Gordian Quest Premiera PC

wczesny dostęp

27marca2020

23czerwca2022

Steam

23czerwca2022

producent: Mixed Realms wydawca: Mixed Realms Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Gordian Quest

Hearthstone

Slay the Spire

Duelyst

Gordian Quest łączy w sobie kilka gatunków - roguelike z elementami RPG, walki taktyczne i karciankę. Za tytuł odpowiada niezależne studio Mixed Realms, znane za sprawą dynamicznej gry akcji na VR - Sairento.

Fabuła

Akcja Gordian Quest rozgrywa się w świecie dotkniętym klątwą, która sprowadziła na jego ziemie rzesze nieumarłych stworów, a ludzie, chcąc przeżyć, zamieniają się w zwykłych bandytów plądrujących wszystko, co popadnie. W takich realiach dostajemy drużynę bohaterów do pokierowania, aby uratowała to, co jeszcze pozostało ze zgliszcz dawnej cywilizacji. Bycie bohaterem do łatwych nie należy i dlatego podczas naszej podróży staniemy przed wieloma wyborami moralnymi, które niejednokrotnie wymagać będą zdecydowania się na tak zwane mniejsze zło.

Mechanika

Podstawą rozgrywki w Gordian Quest jest zebranie odpowiedniej drużyny. Do wyboru mamy kilkoro unikalnych bohaterów, każdy z własnym imieniem i klasą (np. wojownik, łucznik, mag czy druid), dysponujących unikalnym wachlarzem możliwych do nauczenia umiejętności. Między innymi możemy zesłać na przeciwników deszcz meteorytów, przemienić się w niedźwiedzia, zwiększyć statystyki naszym sojusznikom czy nałożyć na wrogów negatywny efekt. Jednak aby nasi bohaterowie mogli korzystać z owych umiejętności, muszą zbudować odpowiednią talię kart przedmiotów i umiejętności (osobną dla każdej postaci). Do wyboru mamy setki kart dostosowanych do konkretnej klasy, zapewniających skille aktywne i pasywne. Przetrwanie w tym wrogim świecie zależy głównie od umiejętnego złożenia talii.

Walka w grze przebiega w turach. Każda z postaci ma określoną liczbę punktów akcji i w swojej turze może zbliżyć się do przeciwnika, zaatakować standardowym atakiem lub użyć umiejętności z kart, stopniowo rozwijanych z biegiem rozgrywki. Oprócz tego musimy zadbać, aby nasi bohaterowie mieli odpowiedni ekwipunek (miecze, topory, tarcze, zbroje i inne). Nie obędzie się również bez dbania o więzi łączące naszych podopiecznych, gdyż poziom ich relacji ma wpływ na walkę. Możemy dowolnie eksperymentować, aby zobaczyć, którzy z nich mogą się ze sobą zaprzyjaźnić, zakochać, czy stać się wrogami do grobowej deski. Odblokowuje to możliwość specjalnych combosów i ataków, normalnie niedostępnych.

W grze zbierać możemy potężne relikwie, które mogą działać na naszą korzyść, ale i utrudniać rozgrywkę, a także zaklinać broń, aby ta stała się mocniejsza.

Gordian Quest stawia na regrywalność, głównie dzięki proceduralnie generowanym kampaniom. Istnieje również możliwość wyboru poziomu trudności od łatwego, gdzie po śmierci odradzamy się w mieście i możemy kontynuować przygodę, po hardkorowy, gdzie śmierć jednego z naszych bohaterów jest definitywna i nie ma po niej powrotu.

Kwestie techniczne

Gordian Quest to gra utrzymana w kolorowej i sympatycznej kreskówkowej grafice.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 6.4 / 10 na podstawie 16 głosów czytelników.

Gordian Quest cena w dniu premiery: 71,99 PLN

Wymagania wiekowe Gordian Quest: 16+

Gordian Quest Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 2.0 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 lub lepsza
  • 1 GB HDD
  • Windows 7