Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Golem (2003) (PC)

Golem (2003) PC

Golem to gra strategiczna produkcji naszej rodzimej firmy Leryx Longsoft, odpowiedzialnej miedzy innymi za powstanie gier: Lew Leon oraz Clash. Pozwala nam ona na przejęcie kontroli nad jedną z trzech frakcji walczących ze sobą o władzę nad światem.

Strategiczne

PC Windows
Okładka Golem (2003) (PC)

wydawca PL: Lemon Interactive

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

20kwietnia2003

20kwietnia2003

pudełko PL

Gra strategiczna produkcji naszej rodzimej firmy Leryx Longsoft, odpowiedzialnej miedzy innymi za powstanie gier: Lew Leon oraz Clash. Akcja zaczyna się w alternatywnej przeszłości, na przełomie lat 1300-1400, kiedy to w efekcie wielkiej katastrofy jeden spójny kontynent podzielony został przez wody mórz i oceanów na szereg mniejszych wysp. W efekcie tych wydarzeń ludzkość podzieliła się na trzy główne, odmienne frakcje (pierwsza, tzw. „konwencjonalna” podobna do naszej, normalnej ludzkiej cywilizacji wykorzystująca znane nam metody walki; druga, zmutowana genetycznie i wykorzystująca w walce broń biologiczno-genetyczną; trzecia odznaczająca się największym zaawansowaniem technologicznym.), które pogrążyły się w wielkiej wojnie mającej na celu zdobycie tytułowej machiny V.O.T.E.R. Golem (która może scalić ze sobą wszystkie wyspy) i objęcie panowania na całą planetą. My możemy objąć dowodzenie nad jedną z nich i doprowadzić ją do wygranej.

Każda frakcja posiada odmienną kampanię składającą się z misji o różnorodnych celach, między innymi: odnalezienie części machiny V.O.T.E.R. Golem, zdobycie określonego miejsca (np. portu), itp. Podczas rozgrywki gracze muszą rozwijać ekonomię i gospodarkę, pozyskiwać surowce (złoto, narzędzia, węgiel, rudy żelaza, siarka, drzewo, skóry, sznury, szkło i płótno), rozwijać technologię oraz handel (kontakty z potężną gildią kupiecką). Ponadto należy również rozbudowywać infrastrukturę miast, budować i rozwijać porty, kopalnie i różnego rodzaju fortyfikacje oraz rozwijać armię składającą się całej gamy jednostek (nawodnych, naziemnych i powietrznych odmiennych dla każdej strony konfliktu), każda charakteryzowana przez kilka podstawowych cech (punkty akcji, ilość strzałów, itp.).

  • Kilka poziomów trudności rozgrywki.
  • Dwie wersje gry: fabularna strategia turowa oraz strategia czasu rzeczywistego.
  • Opcja gry wieloosobowej za pośrednictwem sieci lokalnej i Internetu (tylko w wersji RTS).
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 7,4 / 10 na podstawie 49 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 29,99 PLN

Wymagania wiekowe Golem (2003)

12+

Wymagania sprzętowe Golem (2003)

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium II 300MHz
  • 64MB RAM
"Longsoftgate" - jak rodzimy developer gier oszukiwał ZUS?

wiadomość3 października 2003

Współczesna Polska bywa nazywana „krajem afer” z powodu rozmaitych wewnętrznych skandali finansowych (związanych np. z Funduszem Obsługi Zadłużenia Zagranicznego, paliwami płynnymi i parlamentarną ustawą o mediach). „Czysta” nie jest również rodzima branża elektroniczno-rozrywkowa, o czym świadczy chociażby wszczęte właśnie śledztwo w sprawie dolnośląskiej firmy Longsoft Multimedia (Leryx Longsoft/Longsoft Games). Ta jednostka odpowiada za powstanie m.in. takich gier jak: Lew Leon, Golem i Clash.