Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweAND
Okładka Gobliiins Trilogy (AND)
OkładkaGobliiins Trilogy (AND)

Gobliiins Trilogy AND

Reedycja trzech pierwszych odsłon kultowej serii logiczno-przygodowej studia Coktel Vision, które ukazały się pierwotnie w latach 1991-93.

Przygodowe | point-and-click | elementy logiczne | reedycje/remastery/remaki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Gobliiins Trilogy Premiera AND

20lutego2014

producent: Coktel Vision wydawca: DotEmu Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Gobliiins Trilogy

Syberia

Lost Horizon

Broken Age

Gobliiins Trilogy to kompilacja trzech pierwszych części kultowej gry logiczno-przygodowej na urządzenia mobilne z Androidem, które ukazały się pierwotnie w latach 1991-93 na komputerach PC, Atari ST oraz Amiga. Odświeżenia klasycznych hitów francuskiego studia Coktel Vision podjęła się firma DotEmu, mająca już na swoim koncie reedycje takich klasyków, jak Another World, Ishar, Little Big Adventure czy Raptor: Call of the Shadows.

W pierwszej części serii poznajemy trzy sympatyczne skrzaty: Oopsa, Asgarda i Ignatiusa (w Stanach Zjednoczonych znanych również jako Dwayne, Hooter i BoBo), które wyruszają na poszukiwanie leku dla chorego psychicznie króla Angoulafre. Każda z trzech postaci dysponuje odmiennymi umiejętnościami, których połączenie stanowi klucz do rozwiązania przygotowanych przez twórców zagadek. Bazująca na identycznej mechanice część druga to opowieść o dwóch goblinach, które muszą odnaleźć i uwolnić Księcia, porwanego przez nikczemnego łotra o imieniu Amoniak. W ostatniej odsłonie cyklu (znanej jako Goblins Quest 3) wcielamy się w goblina-dziennikarza, który próbuje napisać sprawozdanie na temat konfliktu króla z królową, a przy okazji zakochuje się w pięknej księżniczce i przeżywa prawdziwe sercowe rozterki.

Rozgrywka w grach z serii Gobliiins łączy elementy klasycznej przygodówki point-and-click z grą logiczną, skupiając się w mniejszym stopniu na eksploracji, a w większym na rozwiązywaniu zagadek. Każda z lokacji w grze kryje szereg zagadek, których rozwikłanie pozwala na przejście do kolejnego etapu i posunięcie fabuły do przodu. Podczas zabawy korzystamy ze specyficznych umiejętności poszczególnych bohaterów, bądź – jak w części trzeciej - z pomocy postaci niezależnych.

Mobilna reedycja gry na system Android oferuje odświeżoną oprawę graficzną i dźwiękową, choć pozostawiono możliwość wyboru wersji klasycznej lub zremasterowanej. Podobnie w kwestii sterowania: możemy skorzystać ze specjalnie zaprojektowanego interfejsu dotykowego lub „wariantu klasycznego”. Graczom nie mającym doświadczenia w rozwiązywaniu zagadek logicznych zapewniono szereg ułatwień, jak klasyczne wskazówki i system „hotspot”, podświetlający strefy możliwej interakcji.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Gobliiins Trilogy: Odpowiednia dla każdego wieku.