Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Get Medieval (PC)

Get Medieval PC

Zręcznościowa gra akcji w realiach fantasy, autorstwa Monolith Productions. Naszym zadaniem jest pokonanie Wielkiego Smoka i uratowanie królestwa Arrius za pomocą jednej z czterech dostępnych w grze postaci.

Akcji

PC Windows
Okładka Get Medieval (PC)

Polskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

10sierpnia1998

10listopada1998

pudełko PL

Za czasów panowania króla Aaron'a państwo Arrius było nękane przez barbarzyńców pragnących zawładnąć kopalniami złota. Liczne wojny poważnie nadwerężyły i osłabiły wojska króla. Oczywistym stało się, że najeźdźców nie pokona się bez dodatkowego wsparcia i pomocy. Król, zafascynowany siłą i inteligencją smoków, które zamieszkiwały okoliczne góry, nakazał porwać młode, by je wyszkolić do walki. Młode smoki okazały się dużo groźniejsze i silniejsze niż wskazywał na to ich wygląd. Aby ocalić własne życie wojownicy zmuszeni byli je zabić. Wtedy pojawiła się ich matka, Wielki Smok Daramil, mistyczna bestia, zionąca ogniem w przerażonych wojowników. Z krwawej walki uszedł z życiem tylko jeden wojownik, który tuż przed śmiercią zdążył zawiadomić króla o nadchodzącym niebezpieczeństwie. Kilka dni później Wielki Smok mszcząc się napadł na zamek Aaron'a. Kolejne lata mijały pod znakiem terroru sianego w okolicznych wioskach i miasteczkach przez Wielkiego Smoka. Poddani z królestwa Arrius ogłaszają, iż śmiałek, który odważy się zejść do lochów zamku i pokona Daramil'a ogłoszony zostanie Królem. Wieść szybko się rozniosła i do Arrius'a zaczęli przybywać śmiałkowie szukający sławy, skarbów i władzy. Zadaniem gracza jest pokonanie Wielkiego Smoka i jego sługusów oraz uratowanie królestwa. Towarzyszą mu w tym zwariowani poszukiwacze przygód. Wojownicze umiejętności postaci wzrastają w miarę pokonywania kolejnych poziomów.

  • czterech bohaterów, z indywidualnymi zaletami oraz słabostkami (siła, szybkość broni).
  • 40 fascynujących poziomów.
  • losowy generator lochów tworzy nowe poziomy, można więc grać bez końca.
  • 20 różnych potworów i 8 śmiertelnie groźnych władców.
  • 8 artefaktów dających zaskakujące umiejętności bohaterów gry.
  • doskonała muzyka i efekty dźwiękowe.
  • wspaniała grafika 3D, niesamowite efekty specjalne, dynamiczne oświetlenie i półprzeźroczyste elementy.
  • maksymalnie cztery osoby mogą grać w sieci lokalnej, przez Internet lub przez modem, a dwóch graczy na tym samym komputerze.
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 4  

Nośnik: 1 CD

Ocena gry 8.7 / 10 na podstawie 238 ocen czytelników.

Wymagania wiekowe Get Medieval

12+

Wymagania sprzętowe Get Medieval

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 233 Mhz, 32 MB RAM