Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePSP
Okładka Generation of Chaos (PSP)
OkładkaGeneration of Chaos (PSP)

Generation of Chaos PSP

Strategia na konsolę przenośną? Czemu nie! Z taką koncepcją wyszła firma Nippon Ichi Software z Japonii, podejmując się stworzenia gry Generation of Chaos.

Strategiczne | RTS | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Generation of Chaos Premiera PSP

28lutego2006

producent: Nippon Ichi Soft. wydawca: NIS America Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Strategia na konsolę przenośną? Czemu nie! Z taką koncepcją wyszła firma Nippon Ichi Software z Japonii, podejmując się stworzenia gry Generation of Chaos. Produkt twórców z Kraju Kwitnącej Wiśni oprócz swojego taktycznego charakteru, posiada jednak także wiele elementów gatunku cRPG, które zdecydowanie uatrakcyjniają rozgrywkę.

Walka o dominację nad światem trwa już od wielu pokoleń, a Allen of Zodia, stara się przywrócić światu ład, porządek i pokój po niezliczonej ilości wojen . Tak właśnie rozpoczyna się fabuła Generation of Chaos. Startujemy z niewielkim królestwem do dyspozycji, ale im dalej zagłębimy się w rozgrywkę, tym bardziej możemy je powiększyć. Jest to możliwe jedynie poprzez wyprawy na tereny sąsiednich państw i przejmowanie ich terytoriów, ze wszystkimi możliwymi dobrami. Jednak, aby nie było nam zbyt ciężko to do pomocy w tym przedsięwzięciu przychodzi nam kilku sojuszników.

Największą atrakcją Generation of Chaos są emocjonujące walki rozgrywane w czasie rzeczywistym. W jednej może brać udział do sześćdziesięciu jednostek (po trzydzieści na stronę). W każdej armii znajduje się jeden generał, który przoduje i dowodzi resztą żołnierzy. Wszystkie jednostki możemy ulepszać, aby lepiej sprawiały się na polu walki. W grze mamy również możliwość szpiegowania wroga, odkrywania jego słabych i mocnych punktów, które mogą zaważyć na losach całej wojny. Rozgrywka odbywa się w trybie 2D, jednak mimo tego prezentuje się znakomicie i pozwala mocno wczuć się w rolę walczącego dowódcy.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 UMD

Oczekiwania czytelników: 5.4 / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Generation of Chaos

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Generation of Chaos Wymagania sprzętowe

PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB