Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Game Tycoon 1.5 (PC)

Game Tycoon 1.5 PC

Utrzymana w prześmiewczym stylu strategiczna gra ekonomiczna pozwalająca na poprowadzenie własnego studia tworzącego gry komputerowe.

Strategiczne | ekonomiczne

PC Windows
Okładka Game Tycoon 1.5 (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

11lutego2014

Game Tycoon 1.5 to utrzymana w humorystycznym stylu strategia ekonomiczna, w której stajemy na czele małego studia deweloperskiego zajmującego się tworzeniem gier komputerowych. Tytuł pozwala nam na kompleksowe zarządzanie procesem ich produkcji, poczynając od wczesnego konceptu, ustalenia gatunku oraz docelowej grupy klientów, poprzez wybór odpowiednich narzędzi, na etapie finalizacji projektu i jego promowaniu skończywszy. Twórcy przygotowali w sumie 11 różnorodnych misji, wśród których znajduje się również rozbudowany samouczek, w przystępny sposób wyjaśniający poszczególne elementy składowe rozgrywki.

Na przestrzeni lat gracz staje przed wieloma różnorodnymi wyzwaniami, które pozwalają na nadążenie za ciągle zmieniającymi się trendami wśród odbiorców – konieczne okazuje się inwestowanie w nowe technologie i sprzęty, miksowanie gatunków czy też kreowanie zaawansowanego uniwersum, umożliwiającego stworzenie sagi składającej się z kilku gier. Wszystko zaś po to, by zadowolić mocno wpływających na naszą sytuację inwestorów i sprzedawców, starających się o zapewnienie jak największej sprzedaży oraz prasę, której oceny mogą diametralnie zmienić wizerunek stworzonego tytułu wśród konsumentów. Na początku rozgrywki stajemy przed wyborem jednej z trzech dostępnych postaci, a podjęta decyzja również w znacznej mierze wpływa na efektywność pracy całego zespołu deweloperskiego oraz jakość poszczególnych elementów składowych produkcji.

Całość utrzymana jest w oryginalnym, humorystycznym stylu, pełnym nawiązań do znanych wydarzeń z historii branży gier wideo. W trakcie zabawy radą służy nam również nasz interaktywny pomocnik, który w każdej chwili daje nam szansę poznania odpowiedzi na nurtujące pytania.

Gra charakteryzuje się zabawną, komiksową oprawą wizualną pasującą do ogólnego wydźwięku produkcji i przywodzącą na myśl takie tytuły, jak Airline Tycoon czy M.U.D. TV. Postacie występujące w Game Tycoon 1.5 są zaprojektowane w karykaturalnym stylu, a ich wypowiedzi są przepełnione różnorodnymi żarcikami.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Game Tycoon 1.5

Wymagania wiekowe Game Tycoon 1.5

odpowiednia dla każdego wieku