Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS2XBOX
Okładka Futurama (PS2)
OkładkaFuturama (PS2)

Futurama

Futurama jest grą przygodowo-zręcznościową, bazującą na popularnym serialu animowanym o tej samej nazwie, emitowanym od 1999 roku i stworzonym przez ojców słynnego kreskówkowego cyklu pt. The Simpsons.

Akcji | TPP | seriale animowane

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Futurama Premiera

1sie2003

PS2 XBOX

Futurama jest grą przygodowo-zręcznościową, bazującą na popularnym serialu animowanym o tej samej nazwie, emitowanym od 1999 roku i stworzonym przez ojców słynnego kreskówkowego cyklu pt. The Simpsons. Developerzy postarali się więc, abyśmy oglądali na ekranie charakterystyczną komiksową grafikę (trójwymiarowe środowisko i postaci, wykonane w technologii cel-shading), doświadczali wielu zabawnych sytuacji etc.

Nie powinno nikogo dziwić, że w roli głównych bohaterów występuje groteskowy tercet w składzie: Philip J. Fry (dwudziestowieczny mężczyzna, wyciągnięty z komory kriogenicznej w odległej przyszłości), Turanga Leela (żeńska forma cyklopa) i Bender Bending Rodriguez (zdegenerowany robot o alkoholicznych zapędach). Ponadto w wirtualnej rzeczywistości pojawia się mnóstwo znajomych postaci – m.in. humanoidalny homar w białym kitlu, czyli dr John Zoidberg. Natomiast naczelnym zadaniem, postawionym przed wspomnianą trójką protagonistów, jest wyrwanie korporacji Planet Express Deliveries z rąk pewnej złowieszczej businesswoman. Cel ten można zrealizować tylko poprzez przeniesienie się w przeszłość i zmienienie biegu historii.

Zabawę podzielono na ponad dwadzieścia zróżnicowanych etapów, polegających na eksploracji, rozwiązywaniu problemów logicznych, walce z przeciwnikami itd. Pomiędzy poszczególnymi epizodami fabularnymi autorzy umieścili animowane scenki przerywnikowe o łącznej długości blisko trzydziestu minut, będące prawdziwą gratką dla entuzjastów serialu Futurama. Rozgrywkę uprzyjemnia dynamiczny sposób prezentowania przebiegu akcji z perspektywy trzeciej osoby oraz intuicyjny system sterowania.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 7,4 / 10 na podstawie 29 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Futurama

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język.

Futurama Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
PS2
XBOX