Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneWWW
Okładka FutbolCup (WWW)
OkładkaFutbolCup (WWW)

FutbolCup WWW

Futbolcup to rozbudowana, przeglądarkowa gra menedżerska dla fanów piłki nożnej. Gracze mają okazję pokierować rozwojem klubu futbolowego, biorąc odpowiedzialność za poczynania drużyny na boisku, transfery zawodników, finanse, kontakty z kibicami itp.

Strategiczne | manager | zagraj za darmo | piłka nożna | manager piłkarski | MMO

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

FutbolCup Premiera WWW

1stycznia2007

producent: Upjers / playzo wydawca: Upjers Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

FutbolCup to przeglądarkowy menadżer piłkarski, w którym gracz wciela się w prezesa i trenera klubu piłkarskiego. Za produkcję pierwotnie odpowiadało specjalizujące się w grach przeglądarkowych studio Upjers. Z czasem projekt został przez nie zarzucony, powrócił jednak do życia w 2018 roku za sprawą firmy Playzo.

W FutbolCup można zagrać za darmo. Za niektóre opcje, w tym konta typu premium, płaci się specjalną walutą – Credits – oferowaną za realne pieniądze (mikropłatności).

Mechanika

Zabawa rozpoczyna się od stworzenia własnej drużyny, która rywalizować będzie z zespołami innych graczy. Bogate opcje treningu zawodników, możliwość poszukiwania talentów oraz transferowania piłkarzy pozwala z czasem zbudować zespół, który będzie się liczyć w rozgrywkach ligowych. Sukces nie stanie się jednak możliwy bez odpowiedniego selekcjonera, który będzie w stanie właściwie ustawić i zmotywować swój skład.

Poza apektem sportowym, gra kładzie nacisk na kwestię finansów i popularności klubu. Poszukiwania sponsora, opieka nad sklepikiem z pamiątkami, rozbudowa stadionu czy kontakty z mediami to tylko część wyzwań stawianych w FutbolCup.

Pomocą w opanowaniu złożonych mechanizmów rozgrywki są podpowiedzi doradców. Gracz ma także możliwość zatrudniania pracowników, którzy przynajmniej częściowo będą w stanie wyręczyć gracza w obowiązkach.

Ponadto FutbolCup oferuje rozbudowane funkcje społecznościowe. Gracze mogą uczestniczyć w rozgrywkach ligowych, ale także spotykać się na towarzyskich meczach z drużynami znajomych lub porozmawiać z nimi w czasie gry na czacie. Do tego cyklicznie są organizowane turnieje z nagrodami, a na forum dyskusyjnym gry odbywają się konkursy prowadzone tak przez administratorów strony, jak i samych graczy.

Kwestie techniczne

Oprawa wizualna FutbolCup nie odbiega od typowych menedżerów piłkarskich. Gra bazuje na warstwie tekstowej, a elementy graficzne są jedynie dodatkiem do gry.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 7,5 / 10 na podstawie 59 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe FutbolCup: Odpowiednia dla każdego wieku.