Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPC
Okładka FSR: French Street Racing (PC)

FSR: French Street Racing PC

Gra wyścigowa, w której uczestniczymy w zawodach rozgrywanych w różnych zakątkach tytułowej Francji. Wybieramy spośród piętnastu różnych sportowych maszyn, które możemy także w znacznym stopniu tuningować.

Wyścigi | samochodowe

PC Windows
Okładka FSR: French Street Racing (PC)

Polskie napisy

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

25stycznia2008

27maja2008

pudełko PL

FSR: French Street Racing to niskobudżetowa gra wyścigowa, w której gracz bierze udział w zawodach organizowanych na terytorium Francji. Opisywany tytuł przygotowany został przez firmę Team6 Game Studios, a w tej samej serii ukazały się również gry ESR (European Street Racing)oraz GSR (German Street Racing).

Kluczowy punkt zabawy stanowi tryb kariery, w którym zadaniem gracza jest pokonanie kilku innych mistrzów kierownicy, co pozwoli na zdobycie trofeum przyznawanego najlepszemu zawodnikowi w kategorii wyścigów ulicznych. W sumie do zaliczenia jest 50 imprez, przy czym niektóre z nich można pomijać. Oprócz kariery French Street Racing oferuje także opcje przystępowania do pojedynczych wyścigów, ścigania się z pojazdem-duchem oraz uczestniczenia w multiplayerowych zmaganiach.

Zawody rozgrywane są w pięciu różnych zakątkach Francji. Są to mianowicie Nicea, Paryż, Marsylia, Tuluza oraz Lyon. Cechą wspólną wszystkich tras jest to, że wyścigi organizowane są na odcinkach asfaltowych. Trasy są jednak specjalnie wydzielone, w rezultacie czego gracz nie musi zmagać się między innymi z gęstym ruchem ulicznym.

Do przetestowania jest piętnaście sportowych maszyn, które pomimo braku oficjalnych licencji można przyrównać do sprzedawanych w Europie pojazdów, takich jak Mercedes SLK, Volkswagen Golf, Lamborghini Gallardo, BMW M3 czy Audi TT. Posiadane auta poddaje się kompleksowemu tuningowi, kupując lepsze części, jak również dodając spoilery czy efektowne naklejki na karoserię.

Wizualnie French Street Racing prezentuje się stosunkowo słabo, choć na uwagę zasługuje spore zróżnicowanie odwiedzanych w trakcie zabawy lokacji. Są one ponadto wzbogacane wieloma słynnymi francuskimi zabytkami, takimi jak chociażby wieża Eiffla.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 1 CD

Ocena gry 6.2 / 10 na podstawie 268 ocen czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 9,99 PLN

Gry podobne do FSR: French Street Racing

Klasyfikacja PEGI FSR: French Street Racing

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe FSR: French Street Racing

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 4 2 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 64 MB (Geforce FX 5900 lub lepsza), 2 GB HDD, Windows XP