Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePC
Okładka Franchise Hockey Manager 8 (PC)
OkładkaFranchise Hockey Manager 8 (PC)

Franchise Hockey Manager 8 PC

Franchise Hockey Manager 8 to menadżer sportowy pozwalający na pokierowanie drużyną hokejową. Gra studia Out of the Park Developments bazuje na licencji NHL, umożliwiając rozgrywanie zarówno aktualnych sezonów, jak i historycznych.

Sportowe | ekonomiczne | manager | hokej | elementy strategiczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Franchise Hockey Manager 8 Premiera PC

26października2021

Steam

26października2021

Franchise Hockey Manager 8 to strategia sportowa pozwalająca graczom na sprawdzenie się w roli menadżera drużyny hokejowej. Produkcja należy do serii studia Out of the Park Developments rozwijanej od 2013 roku.

Mechanika

W Franchise Hockey Manager 8 gracz obejmuje kontrolę nad drużyną hokeja. Do jego zadań należy werbowanie zawodników, ustalanie ich planów treningowych, jak również tworzenie strategii na same mecze oraz modyfikowanie ich w trakcie rozgrywki. Musi także dbać o stronę biznesową klubu, zapewniając stałe przychody i kontrolując wydatki.

Gra powstała na licencji NHL (National Hockey League), czyli zawodowej organizacji zrzeszającej 31 drużyn hokejowych z Ameryki Północnej. Dzięki temu uzyskujemy rzeczywiste drużyny, lodowiska i zawodników. Gracze mogą rozegrać sezon 2020-2021, a zaktualizowane statystyki pozwalają im także zasymulować sezon 2021-2022. Dostępne są również rozgrywki historyczne ze wszystkich wcześniejszych lat, poczynając od 1917 roku.

Choć rozgrywki NHL i rywalizacja o puchar Stanleya są główną atrakcją dla fanów hokeja, to gra oferuje także sporo innych opcji. Możemy prowadzić drużyny narodowe i walczyć o mistrzostwo świata. Dostępne są także ligi juniorów, uczelniane oraz europejskie, w tym także w wersjach historycznych. Gracze mogą też stworzyć własną ligę.

W porównaniu z Franchise Hockey Manager 7 zaszło sporo zmian. Zaktualizowano bazy danych zawodników i drużyn oraz wprowadzono dodatkowe plotki i wydarzenia. Rozbudowano także system finansowy, oferując większą kontrolę nad budżetem i operacjami biznesowymi. Dodano nowe decyzje pozwalające zmieniać zachowania zawodników w trakcie meczów. Ponadto osoby zajmujące się wyszukiwaniem nowych talentów dostarczają nam bardziej szczegółowe raporty, a ekrany po zakończonych meczach oferują więcej statystyk oraz informacji niż w poprzedniej części. Poprawiono również interfejs oraz wprowadzono wirtualny notatnik, pozwalający graczom na tworzenie własnych notatek w grze.

Tryby gry

Gra oferuje wyłącznie tryb dla pojedynczego gracza.

Kwestie techniczne

Franchise Hockey Manager 8 posiada prostą dwuwymiarową oprawę graficzną. W porównaniu z poprzednią częścią poprawiono wygląd trybu podglądu meczów, tak aby był bardziej czytelny. Ponadto sylwetki zawodników prezentowane są teraz w formie wzorowanej na kolekcjonerskich kartach zbieranych przez fanów hokeja.

Ostatnia modyfikacja 27 października 2021

Tryb gry: single player  

Franchise Hockey Manager 8 cena w dniu premiery: 142,99 PLN

Wymagania wiekowe Franchise Hockey Manager 8: Odpowiednia dla każdego wieku.

Franchise Hockey Manager 8 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Pentium 1.0 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki Intel HD lub lepsza
  • 8 GB HDD
  • Windows 7/8/8.1/10