Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePC
Okładka Franchise Hockey Manager 7 (PC)
OkładkaFranchise Hockey Manager 7 (PC)

Franchise Hockey Manager 7 PC

Franchise Hockey Manager 7 to kolejna odsłona serii gier strategicznych o tym samym tytule. Wybierz jedną z 32 drużyn hokejowych z całego świata, wypromuj ją i pomóż osiągnąć sukces w organizowanych turniejach.

Sportowe | ekonomiczne | manager | hokej | NHL | elementy symulacyjne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Franchise Hockey Manager 7 Premiera PC

16grudnia2020

Steam

16grudnia2020

Gry podobne do Franchise Hockey Manager 7

Football Manager 2021

FIFA Manager 14

NHL 09

Franchise Hockey Manager 7 to kolejna odsłona serii gier strategicznych o tym samym tytule, zapoczątkowanych w 2014 roku, za których produkcję odpowiada niemieckie studio Out of the Park Developments. FHM7 to rozbudowany menager hokeja na lodzie, w którym gracz ma możliwość zarządzania jedną z kilkudziesięciu oficjalnych światowych drużyn hokejowych (m .in. amerykańską NHL).

Mechanika

Podobnie jak w poprzednich częściach głównym założeniem rozgrywki jest udział w organizowanych meczach i takie opracowywanie strategii gry, by poprowadzić swoją drużynę do zwycięstwa. gracz może rozgrywać mecze jedną z rzeczywistych 32 lig z całego świata. Jako że tytuł znajduje się pod licencją NHL® (National Hockey League) ma też możliwość zdobycia ostatecznej nagrody, jaką jest Stanley Cup® (Puchar Stanleya). FHM7 oferuje mu kilka typów rozgrywek, w tym grę historyczną (historical game), w której może cofnąć się do dowolnego roku w historii NHL®, poczynając od roku jej założenia (1917) i prowadzić rozgrywkę wybraną drużyną narodową. Jeśli jednak nie interesuje go ta opcja, może zawsze stworzyć własną ligę.

Gracz w pełni odpowiada za wykreowaną przez siebie drużynę, poczynając od opracowania strategii meczu, a kończąc na nadzorowaniu finansów, dokonywaniu transakcji, zatrudnianiu pracowników, podpisywaniu umów z agentami i robieniu wszystkiego, by wypromować swoją mistrzowską drużynę. Część siódma posiada ponadto sporo nowych elementów i rozszerzeń, niedostępnych w poprzednich odsłonach serii. W grze zastosowany został np. nowy silnik 2D, dzięki któremu możliwa jest obserwacja przebiegu rozgrywki w nowym animowanym widoku z góry.

Do gry historycznej dodana została możliwość prowadzenia rozgrywek międzynarodowych, dzięki czemu grający może kontrolować drużynę podczas legendarnych eventów, takich jak Summit Series z 1972 roku czy Miracle on Ice z 1980. W historycznej bazie danych pojawiło się też więcej zawodników spoza NHL, jeżeli grający chciałby zobaczyć jak mogłoby wyglądać NHL z gwiazdami bloku sowieckiego z okresu zimnej wojny, ma teraz taką możliwość.

Pojawia się też więcej możliwości dostosowania ligi niestandardowej, Twórcy przygotowali bardziej elastyczną konfigurację ligi – teraz gracz może dodawać tyle lig ile chce, wszystkie z nich w pełni konfigurowalne.

Scounting System przeszedł natomiast redesign: interfejs zwiadowczy (scounting interface) został uproszczony i nieco bardziej atrakcyjny wizualnie, a to za sprawą map, wskazujących zasięg drużyny gracza (oraz poszczególnych skautów). Przerobiono też raporty skautów tak, by wyświetlały bardziej użyteczne i istotne informacje, a poziomy skautingu (Scouting Levels) szacunkowe prawdopodobieństwo osiągnięcia przez zawodnika swojego potencjału.

W momencie włączenia opcji edytowania historycznego (historical editing), gracz może określić czy chce takie opcje, jak założenie/zamknięcie ligi (league foundings/closures), rozbudowa i dezaktywacja zespołu. Może też zadecydować, czy zmiany reguł mają być przeprowadzane tak, jak miało to miejsce w historii czy też ma to przebiegać w dowolnej konfiguracji.

W tej części pojawia się też długo oczekiwana funkcja, a mianowicie harmonogramy mogą być teraz eksportowane do edycji, po czym ponownie importowane. Funkcja Waiver Draft został natomiast dodany również do rozgrywek historycznych w latach, w których istniał, podobnie jak jego poprzednik Intraleague Draft. Ponadto obydwa mogą być także aktywowane dla każdego innego typu ligi.

Udoskonalono też ekran wiadomości, tak by pokazywał więcej nagłówków oraz oznaczał wiadomości osobiste czy też te, wymagające odpowiedzi. Rzeczywiste, sumujące całą karierę statystyki, wyświetlają się w historycznym modzie na ekranach poszczególnych zawodników, dzięki czemu gracz może zobaczyć, czy statystyki zawodnika odzwierciedlają jego osiągnięcia i wydajność z realnego życia.

Prowadzone przez gracza drużyny narodowe nie kasują już grafików po zakończeniu turniejów, historie sztabów międzynarodowych są teraz rejestrowane, pojawiły się także różne ulepszenia i poprawki w UI, by międzynarodowe ekrany funkcjonowały nieco lepiej. Sukces narodowej drużyny ma wpływ na jakość nowych zawodników, pojawiających się w danym kraju. Pojawiły się też ulepszenia w bazie danych, zawierających rozszerzoną historię międzynarodowych statystyk graczy, historie zdobytych nagród i inne.

Tak jak poprzednio gracz może wymieniać się zawodnikami. Wybrani zawodnicy z jego składu mogą zostać jednak oznaczeni jako „Nietykalni” (Untouchable), jeżeli grający nie chce się nimi wymieniać. Podobnie może oznaczać zawodników z przeciwnych drużyn jako opcją „Niezainteresowany” (Not interested), jeżeli nie chce, by pojawili się w sugerowanych mu ofertach handlowych.

Funkcja „Starzenie się” (Aging) została rozdzielona na „Aging” oraz „Development Rate” (Wskaźnik Rozwoju), dzięki czemu modelowanie kariery zawodnika jest bardziej elastyczne. Na ekranach zawodników, drużyn i lig można teraz edytować wiele nowych rzeczy, m. in. ustawienia kontraktów, ograniczenia dla zawodników zagranicznych itd.

Kwestie techniczne

Gra FHM7 posiada prostą, dwuwymiarową grafikę. Na grę składa się przede wszystkim zbiór tabel i statystyk, widoczny w podglądzie mecz przybrał natomiast formę schematycznej, dwuwymiarowej animacji.

Tryb gry: single player  

Franchise Hockey Manager 7 cena w dniu premiery: 142,99 PLN

Wymagania wiekowe Franchise Hockey Manager 7: Odpowiednia dla każdego wieku.

Franchise Hockey Manager 7 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 1.0 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki Intel HD lub lepsza
  • 6 GB HDD
  • Windows 7/8/10