Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePC
Okładka Franchise Hockey Manager 5 (PC)
OkładkaFranchise Hockey Manager 5 (PC)

Franchise Hockey Manager 5 PC

Rozbudowany menadżer hokeja, umożliwiający prowadzenie jednej prawdziwych drużyn z kilkudziesięciu światowych lig. Gra Franchise Hockey Manager 5 jest częścią cyklu zapoczątkowanego w 2014 roku. Za jej stworzenie odpowiada niemieckie studio Out of the Park.

Sportowe | ekonomiczne | manager | hokej | NHL | elementy symulacyjne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Franchise Hockey Manager 5 Premiera PC

5października2018

Steam

5października2018

Gry podobne do Franchise Hockey Manager 5

FIFA Manager 14

Football Manager 2019

Out of the Park Baseball 19

Franchise Hockey Manager 5 jest zaawansowanym menadżerem hokeja, który pozwala graczom poprowadzić drużynę w jednej z kilkudziesięciu oficjalnych lig (m.in. w lidze polskiej oraz amerykańskiej NHL – to jedyna gra strategiczna posiadająca licencję tej organizacji). Produkcja jest częścią cyklu zapoczątkowanego w 2014 roku. Za jej opracowanie odpowiada niemiecka firma Out of the Park, konsekwencję rozwijająca serię od momentu jej powstania.

Mechanika

Rozgrywka we Franchise Hockey Manager 5 przypomina to, co znamy z innych menadżerów – naszym zadaniem jest poprowadzenie wybranego (lub stworzonego) zespołu do sukcesu. Tytuł posiada aktualne składy National Hockey League, jednak, co ciekawe, mamy też możliwość przeniesienia się w przeszłość – gra umożliwia rozpoczęcie kariery nawet w 1917 roku.

Gracz ma możliwość sprzedawania i kupowania zawodników, znajdowania talentów (z pomocą tzw. skautów), a także zarządzania klubem na poziomie finansowym. W podejmowaniu decyzji pomagają rozbudowane statystyki dotyczące zarówno kondycji zespołu, jak i poszczególnych graczy (mowa m.in. o wieku, podatności na kontuzje i ogólnej sprawności). Nadzorujemy także sztab szkoleniowy oraz prowadzimy swoją drużynę w czasie samych spotkań, odpowiadając za wybór taktyki oraz właściwego składu.

W porównaniu do poprzednich odsłon serii zauważalnie zwiększono taktyczną głębię i kontrolę gracza nad drużyną – mamy możliwość wpływania na każdy detal. Pojawiła się także zupełnie nowa mechanika chemii drużynowej, połączona z systemem osobowości – rozwiązania te stanowią dodatkową warstwę taktyczną, którą trzeba brać pod uwagę, zarządzając zespołem.

Tryby gry

W Franchise Hockey Manager 5 możemy grać samotnie albo z innymi – za pośrednictwem Internetu. Poza normalnym trybem dla pojedynczego gracza gra oferuje także kilka innych opcji, takich jak możliwość stworzenia od podstaw własnej drużyny, a także niezwykle trudny Challenge Mode. Mamy też możliwość wcielenia się w komisarza odpowiedzialnego m.in. za dobór sędziów.

Kwestie techniczne

Franchise Hockey Manager 5 może się pochwalić typową dla tego gatunku oprawą graficzną, na którą składają się głównie różnego rodzaju ekranu statystyk. Interfejs użytkownika jest przejrzysty i dobrze zaprojektowany.

Tryb gry: single player  

Franchise Hockey Manager 5 cena w dniu premiery: 142,99 PLN

Wymagania wiekowe Franchise Hockey Manager 5: Odpowiednia dla każdego wieku.

Franchise Hockey Manager 5 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Pentium 4 1.0 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki Intel HD lub lepsza
  • 6 GB HDD
  • Windows 7/8/8.1/10