Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePC
Okładka Franchise Hockey Manager 4 (PC)
OkładkaFranchise Hockey Manager 4 (PC)

Franchise Hockey Manager 4 PC

FHM 4

Menadżer hokejowy, w którym możemy prowadzić jedną z wielu drużyn grających w ligach kanadyjskich, amerykańskich i europejskich, w tym także ekipy z Polski. Główną atrakcją jest jednak w pełni licencjonowane NHL. Podczas rozgrywki należy troszczyć się o szereg rzeczy.

Sportowe | ekonomiczne | manager | hokej | NHL | elementy symulacyjne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Franchise Hockey Manager 4 Premiera PC

6października2017

Steam

6października2017

producent: Out of the Park Developments wydawca: Out of the Park Developments Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Franchise Hockey Manager 4

Football Manager 2018

Out of the Park Baseball 18

Franchise Hockey Manager 4 to menadżer hokejowy stworzony przez niemieckie studio Out of the Park Developments, mające na swoim koncie nie tylko serię Franchise Hockey Manager, ale też cykl Out of the Park Baseball.

Mechanika

Zabawa we Franchise Hockey Manager 4 na PC przebiega mniej więcej na tych samych zasadach co w innych menadżerach. Podczas rozgrywki przejmujemy jedną z drużyn grających w słynnej hokejowej lidze NHL, choć deweloperzy udostępnili też dwadzieścia trzy inne, w tym kanadyjskie ligi młodzieżowe czy ligi różnych szczebli z Europy (również z Polski). Mimo wszystko sercem produkcji jest w pełni licencjonowana National Hockey League, z aktualnymi składami, strojami itd. Co ciekawe, można też wrócić do przeszłości, gdyż gra umożliwia rozpoczęcie kariery nawet w 1917 roku, co wiąże się z kierowaniem gwiazdami sprzed lat. Po dokonaniu wyboru stajemy przed szeregiem zadań, przy czym najważniejsze z nich to poprowadzenie zespołu do zwycięstwa w krajowych zmaganiach.

Gameplay oferuje wiele możliwości. Do naszych podstawowych czynności należy kupowanie i sprzedawanie hokeistów oraz wyszukiwanie obiecujących talentów. Wiąże się to oczywiście z ustalaniem warunków kontraktów, które powinny być uzależnione od możliwości zawodników. Na szczęście w grze znajdują się rozmaite statystyki dotyczące wszystkich sportowców, pozwalające sprawdzić takie rzeczy jak wiek, podatność na kontuzje, czy ogólny potencjał. Do tego w poszukiwaniach pomagają nam skauci, czyli osoby jeżdżące po świecie i „polujące” na wartościowych graczy.

Posiadając już odpowiedni skład, musimy ustalać taktyki przed meczami, dokonywać ich modyfikacji w trakcie spotkania oraz reagować na rozmaite nieprzewidziane sytuacje, np. kontuzje graczy. W treningach i rozwijaniu umiejętności hokeistów pomaga sztab szkoleniowy, w tym trenerzy defensywy i ofensywy.

Tryby gry

Franchise Hockey Manager 4 oferuje rozgrywkę w kilku trybach. Oprócz prowadzenia drużyny z wybranej ligi da się także stworzyć własną. W tym celu wybieramy albo predefiniowane ustawienia, albo sami modyfikujemy np. liczbę konferencji, dywizji, drużyn itd. Inną ciekawą opcją jest Challenge Mode, w którym stajemy przed różnymi wyzwaniami, zazwyczaj stawiającymi naszą drużynę w bardzo ciężkiej sytuacji. Da się również wejść w rolę komisarza ligi, zajmującego się chociażby wybieraniem sędziów.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna Franchise Hockey Manager 4 uległa poprawie w stosunku do wcześniejszych odsłon, ale nie należy oczekiwać grafiki rodem z serii NHL. W produkcji studia Out of the Park Developments chodzi głównie o zarządzanie zespołem, przez co przez większość czasu oglądamy rozmaite tabelki, wykresy, ekrany ze statystykami i innymi informacjami niezbędnymi w pracy menadżera.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Franchise Hockey Manager 4: Odpowiednia dla każdego wieku.

Franchise Hockey Manager 4 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Atom 1 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki Intel HD lub lepsza
  • 6 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7/8/10