Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePC
Okładka Fractal: Make Blooms Not War (PC)
OkładkaFractal: Make Blooms Not War (PC)

Fractal: Make Blooms Not War PC

Gra logiczna polegająca na usuwaniu z planszy grup heksagonalnych klocków. W zależności od postępów gracza produkcja generuje na bieżąco podkład muzyczny motywujący do jak najszybszego ukończenia etapu.

Logiczne | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Fractal: Make Blooms Not War Premiera PC

29listopada2011

producent: Cipher Prime Studios, Inc. wydawca: Cipher Prime Studios, Inc. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Fractal: Make Blooms Not War

AaaaaA!!! - A Reckless Disregard for Gravity

Audiosurf

Auditorium

Fractal: Make Blooms Not War to gra logiczna stworzona przez niezależne studio Cipher Prime. Głównym zadaniem gracza jest oczyszczenie planszy przypominającej kształtem plaster miodu z wypełniających ją heksagonalnych bloków. Na każdym etapie mamy do wykorzystania określoną liczbę przesunięć pozwalających na łączenie klocków w jak największe grupy, co powoduje ich usunięcie.

Zasady rozgrywki ulegają ciągłym zmianom wraz z kończeniem kolejnych poziomów kampanii. W ramach rozgrzewki twórcy przygotowali dodatkowe tryby: Puzzle oraz Arcade. Pierwszy z nich zawiera przeszło 50 scenariuszy przedstawiających zróżnicowane łamigłówki. Wykorzystują one wszystkie mechanizmy pojawiające się w trakcie kampanii. Z kolei drugi z nich kładzie największy nacisk na tempo oczyszczania planszy.

Jednym z głównych elementów wyróżniających Fractal: Make Blooms Not War na tle innych gier logicznych tego typu jest duży wpływ sposobu pokonywania etapu na ścieżkę muzyczną. Specjalny silnik o nazwie MusicBox na bieżąco analizuje kroki czynione przez gracza i generuje adekwatny do nich podkład. Przykładowo, jeśli błyskawicznie usuwamy kolejne bloki, to w tle przygrywa szybki utwór ułatwiający utrzymanie odpowiedniego tempa. Z kolei zbliżanie się do porażki powoduje zmianę tonu na bardziej przygnębiający.

Oprawa graficzna gry Fractal: Make Blooms Not War jest stosunkowo prosta. Dominuje w niej dyskotekowa kolorystyka dobrze dopasowana do elektronicznego podkładu muzycznego.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Fractal: Make Blooms Not War: Odpowiednia dla każdego wieku.

Fractal: Make Blooms Not War Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 1.2 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB
  • 50 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7