Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka FoxTail (PC)
OkładkaFoxTail (PC)

FoxTail PC

Dwuwymiarowa przygodówka nawiązująca do klasycznych gier typu point-and-click, w tym serii King's Quest i Monkey Island. Podczas zabawy śledzimy losy młodej lisicy szukającej lekarstwa dla chorej babci.

Przygodowe | point-and-click | 2D | indie

FoxTail Premiera PC

wczesny dostęp

1marca2018

listopad2021

Steam

listopad2021

producent: Gingertips wydawca: Gingertips Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisyAngielskie napisy

FoxTail to klasyczna przygodówka point-and-click od studia Gingertips. Jest to niewielki deweloper, który debiutuje tym projektem. Firma składa się zaledwie z trzech osób, odpowiadających za całokształt produkcji. Są to: Nataliya Radina (udźwiękowienie), Artem Vodorez (artysta) oraz Sergey Belov (programista).

Fabuła

Podczas zabawy poznajemy losy młodej lisicy o imieniu Leah. Wybrała się ona w podróż, by odnaleźć lekarstwo dla ciężko chorej babci. To jednak dopiero początek, gdyż podczas wędrówki bohaterka pomaga napotkanym istotom oraz odkrywa tajemniczą przeszłość babci.

Mechanika

FoxTail na platformę PC jest grą, która stara się odwzorować najlepsze przygodówki z połowy lat 90. XX wieku. Deweloperzy inspirowali się takimi klasykami jak King's Quest i Monkey Island. Rozgrywka sama w sobie nie jest zbyt skomplikowana, gdyż zabawa polega na odwiedzaniu kolejnych lokacji (m.in. las, bagna, kopalnia i góry), w których musimy szukać interesujących przedmiotów, rozmawiać z napotkanymi postaciami i rozwiązywać zagadki. Te są jednak dość złożone i wymagają kombinowania. Co ciekawe, cel można osiągnąć nie tylko w jeden ustalony sposób, gdyż gra została zaprojektowana tak, by dawać nam różne możliwości pokonywania problemów.

Kwestie techniczne

Nie tylko rozgrywka przywołuje na myśl starsze produkcje. Również pod względem oprawy graficznej studio Gingertips starało się nawiązać do dawnych czasów. FoxTail to klimatyczna, dwuwymiarowa gra stworzona przy użyciu techniki pixel art.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 5.0 / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe FoxTail: Odpowiednia dla każdego wieku.

FoxTail Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Pentium III 800 MHz
  • 128 MB RAM
  • karta grafiki Intel HD lub lepsza
  • 155 MB HDD
  • Windows XP SP3