Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Forsaken Fortress (PC)

Forsaken Fortress PC

Forsaken Fortress to opracowana przez debiutujące studio Photon Productions gra, łącząca cechy klasycznych postapokaliptycznych RPG-ów z elementami popularnych sandboksowych symulatorów przetrwania.

RPG | postapokalipsa | survival | elementy strategiczne | indie | klasyczne RPG

PC Windows
Okładka Forsaken Fortress (PC)

wydawca: KISS Ltd.

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

18września2015

wczesny dostęp

data nieogłoszona

Forsaken Fortress to postapokaliptyczne RPG kładące nacisk na elementy survivalowe. Jest to debiutancka produkcja studia Photon Productions.

Akcja toczy się wiele lat po kataklizmie, który położył kres ludzkiej cywilizacji. W przeciwieństwie jednak do większości postapokaliptycznych gier, które koncentrowały się na eksplorowaniu świata i przeżywaniu przygód, Forsaken Fortress stawia na aspekty symulacyjne i survivalowe. Głównym zadaniem gracza jest tu po prostu zapewnienie przeżycia podległych mu bohaterów. Poza standardową fabularną kampanią dostępne są również krótkie scenariusze oraz tryb wolny.

Centralnym punktem rozgrywki jest utrzymywanie i rozbudowa bazy, będącej schronieniem dla ocalałych. Sami zaprojektujemy jej wnętrze, decydując o położeniu m.in. sypialni, magazynów czy kuchni. Konieczne okaże się również szybkie wybudowanie gabinetu medycznego, miejsc służących do rozrywki oraz oczywiście także struktur obronnych, takich jak bunkry, ogrodzenia, pułapki elektryczne czy gniazda karabinów maszynowych. Świat gry jest wyjątkowo niebezpieczny i wedrzeć do naszej bazy spróbują się nie tylko mutanty i zwierzęta, ale również inne grupy ocalałych.

Oczywiście, nie spędzamy całej rozgrywki wewnątrz bazy. Zamiast tego konieczne jest regularne wypuszczanie się poza jej bezpieczne mury. W tych sekcjach kierujemy niewielkim oddziałem szukającym jedzenia, wody i materiałów budowlanych. Musimy m.in. polować na zwierzęta, rozmontowywać na części znalezione maszyny i rąbać drewno. Sporo najcenniejszych surowców jest pilnie strzeżona przez wrogów, którzy nie oddadzą ich bez walki. System starć będzie rozgrywany w czasie rzeczywistym. Co pewien czas otrzymujemy również misje fabularne, popychające do przodu główną opowieść.

W trakcie przygód regularnie spotykamy dziesiątki postaci gotowych dołączyć do naszej grupy. Każda z nich posiada własne umiejętności i osobowość. Ma to szczególne znacznie, gdyż gra symuluje relacje między ocalałymi. Jedni ludzie okażą się np. tchórzami, podczas gdy inni, po ciągłym wysyłaniu na misje, staną się bardzo agresywni. Na stan psychiczny postaci wpływają przyjaźnie, poczucie bezpieczeństwa i poziom zaspokojenia podstawowych potrzeb.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8.4 / 10 na podstawie 31 głosów czytelników.

Gry podobne do Forsaken Fortress

Wymagania wiekowe Forsaken Fortress

16+