Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Fireteam Reloaded (PC)
OkładkaFireteam Reloaded (PC)

Fireteam Reloaded PC

Fireteam Reloaded jest debiutanckim projektem amerykańskiego studia developerskiego Pixel Mine Productions. Mamy tu do czynienia z sieciową grą akcji, w której podzieleni na kilka drużyn zawodnicy stają do wzajemnej rywalizacji.

Zręcznościowe | FPP

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Fireteam Reloaded Premiera PC

11czerwca2008

producent: Pixel Mine Productions wydawca: Pixel Mine Productions Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Fireteam Reloaded jest debiutanckim projektem amerykańskiego studia developerskiego Pixel Mine Productions. Mamy tu do czynienia z sieciową grą akcji, w której podzieleni na kilka drużyn zawodnicy stają do wzajemnej rywalizacji. Przedstawione w Fireteam Reloaded walki rozgrywane są w niedalekiej przyszłości. Jeżeli chodzi o styl wykonania, to grę zrealizowano z "przymrużeniem oka", w rezultacie czego na ekranie widzimy ludzi w ujęciu karykaturalnym (np. wyolbrzymione pewne części ciała postaci), których wyposażono w nieco futurystyczne środki zagłady, bazujące jednak na współcześnie używanych rodzajach broni. Całość pod wieloma względami przypomina drugą część Team Fortress. Graficznie Fireteam Reloaded prezentuje się dość nietypowo. Zmagania prowadzone są bowiem w rzucie izometrycznym, a nie z wykorzystaniem najpopularniejszego w strzelaninach widoku FPP.

Opisywany produkt do zaoferowania ma cztery podstawowe tryby zabawy, m.in. Death Match czy Capture the Flag. Jeśli zaś chodzi o walczących ze sobą żołnierzy, dokonano tu podziału na trzy różne klasy postaci. A są to: komandos (Commando), kanonier (Gunner) oraz zwiadowca (Scout). Każda z dostępnych klas ma swoje zalety i wady. Przykładowo, zwiadowca porusza się szybciej od innych postaci, ale z racji słabego wyposażenia kiepsko radzi sobie w bezpośrednich starciach. Wybór wojownika jest więc w dużym stopniu uzależniony od preferowanej taktyki działania. Bardzo duży nacisk położono na konieczność koordynowania akcji z poczynaniami pozostałych członków sojuszniczej drużyny oraz odpowiedniego wykorzystywania umiejętności przedstawicieli różnych klas. W miarę odnoszenia kolejnych zwycięstw awansujemy w ogólnym rankingu. Zmagania prowadzimy na specjalnie wyznaczonych do tego celu mapach, składających się z dużej ilości kryjówek, czy miejsc, z których możemy prowadzić bezpieczny ostrzał.

Fireteam Reloaded oferuje pełne wsparcie dla technologii porozumiewania się z innymi graczami za pośrednictwem głosowego czatu. Jest to niezbędne dla zapewnienia lepszej współpracy pomiędzy członkami drużyny. Ponadto w grze znajduje się tryb obserwatora, dzięki któremu możemy przyglądać się starciom innych graczy (z dowolnego punktu na planszy). Producent przewidział też możliwość pobierania dodatkowych materiałów – nowych map, skórek postaci, czy ciekawszych trybów zabawy. Większość tych rozszerzeń jest jednak płatnych.

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Oczekiwania czytelników: 5.0 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Fireteam Reloaded: 16+

Fireteam Reloaded Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.6 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce FX 5700 lub lepsza)
  • Windows XP