Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCANDiOSWP
Okładka Finding Teddy (AND)

Finding Teddy

Oldskulowa przygodówka point-and-click, zrealizowana w stylu Retro Pixel Art. Wcielamy się w postać małej dziewczynki, której pewnej nocy tajemniczy potwór porywa ulubioną maskotkę - pluszowego misia.

Przygodowe | point-and-click | elementy logiczne | 2D | indie

Okładka Finding Teddy (AND)

data premiery gry:

8lut2013

iOS

16maj2013

AND

3gru2013

PC

14gru2013

WP

Finding Teddy to oldskulowa, dwuwymiarowa przygodówka point-and-click, zrealizowana w stylu Retro Pixel-Art. Tytuł jest efektem współpracy dwóch niezależnych francuskich deweloperów – Storybird oraz LookAtMyGame – i stworzony został z myślą o komputerach PC oraz najpopularniejszych platformach mobilnych.

W grze wcielamy się w postać małej dziewczynki, mocno związanej ze swą ulubioną zabawką – pluszowym misiem. Pewnej nocy z szafy bohaterki wyskakuje jednak potwór, który porywa jej ulubioną zabawkę do magicznego świata, pełnego przedziwnych stworów i innych osobliwości. Nie namyślając się długo, dziewczynka podąża śladem swojego misia mając nadzieję na jego uratowanie. Pozostaje tylko pytanie, czy będzie w stanie bez przeszkód powrócić do realnego świata?

Mechanika zabawy nawiązuje do klasycznych, dwuwymiarowych przygodówek pokroju Zeldy. Rozgrywka podzielona jest na trzy sporej wielkości rozdziały, podczas których nasza protagonistka musi przemierzyć szereg niebezpiecznych lokacji, zmagając się z szeregiem zróżnicowanych zagadek oraz zadań pobocznych. W swej podróży bohaterka nie jest jednak osamotniona, gdyż towarzyszy jej niezwykle przydatna mucha, dzięki której dziewczynka może uzyskać dostęp do pozornie niedostępnych przedmiotów oraz humorzasty kot, który bez problemu potrafi wcisnąć się w rozmaite szczeliny i inne wąskie przejścia.

Finding Teddy zrealizowane zostało w wykonanej ręcznie staroszkolnej, rozpikselowanej grafice, przywodzącej na myśl produkcje z końca lat 80. XX wieku. Twórcy gry zrezygnowali też z jakichkolwiek dialogów, a kluczowym aspektem rozgrywki są liczne zagadki i łamigłówki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: mała (do 50 MB)

Wymagania wiekowe Finding Teddy

12+

Wymagania sprzętowe Finding Teddy

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Core 2 Duo 1.6 GHz
  • 512 MB RAM
  • 90 MB HDD
  • Windows 7
Promocje mobilne na weekend 14-15 lutego (m.in. Modern Combat 5, Star Command, Final Fantasy III)
Promocje mobilne na weekend 14-15 lutego (m.in. Modern Combat 5, Star Command, Final Fantasy III)

wiadomość14 lutego 2015

Oto następne wydanie cyklu poświęconego najlepszym promocjom cenowym na gry mobilne. W przeglądzie zamieściliśmy informacje o przecenach takich produkcji jak Modern Combat 5: Blackout, Star Command, Final Fantasy III, Finding Teddy czy The Tiny Bang Story.

PC
AND
iOS
WP