Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePC
Okładka FIFA Soccer 96 (PC)

FIFA Soccer 96 PC

FIFA Soccer 96 jest trzecią odsłoną cieszącego się dużym uznaniem piłkarskiego cyklu. Gra stworzona została przez ekipę deweloperską studia Extedend Play i w odróżnieniu od poprzedniczki dysponuje silnikiem graficznym 3D "Virtual Stadium".

Sportowe | piłka nożna

PC Windows
Okładka FIFA Soccer 96 (PC)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

8listopada1995

Druga gra z serii realistycznych symulatorów piłki nożnej, pod względem rozwiązań technicznych, daleko wyprzedzająca swojego poprzednika. Programiści z Extedend Play/EA Sports zrezygnowali z archaicznego widoku izometrycznego i zaaplikowali swojemu nowemu dziecku namiastkę prawdziwego 3D - silnik o nazwie „Virtual Stadium”.

Pod względem wizualnym, dokonała się prawdziwa rewolucja. Boisko jest w pełni trójwymiarowe i otoczone kilkoma kamerami. Dzięki ich zmianie, możemy oglądać murawę pod rozmaitymi kątami, obejmować wzrokiem większą jej część - wszystko wedle uznania. Jedynym mankamentem graficznym, są postacie zawodników, które podobnie jak w pierwowzorze, zostały wykonane ze sprite'ów. Choć w tamtych czasach można było tylko pomarzyć o czymś więcej, to jednak wygląd piłkarzy psuje nieco doznania płynące z możliwości gry na trójwymiarowym boisku. Niczego złego nie można powiedzieć natomiast o oprawie dźwiękowej. Po raz pierwszy w historii serii, nasze działania na boisku komentowane są przez prawdziwego spikera, któremu głosu użyczył znany, brytyjski sprawozdawca sportowy, John Motson. W późniejszych fazach gry, może razić schematyczność i powtarzanie w kółko tych samych wypowiedzi, ale i tak jest nieźle. Wszystkie pozostałe aspekty związane z rozgrywką nie uległy zmianie. Mamy więc duże możliwości w ustawianiu naszej drużyny na boisku, obierania taktyki walki i tradycyjnego już manipulowania w składzie.

FIFA Soccer 96 to program bardzo rozbudowany pod względem wyboru rodzaju rozgrywki. Możemy wziąć udział w meczach towarzyskich, lub od razu spróbować swoich sił w zmaganiach ligowych jednego z jedenastu krajów. Jeżeli mierzymy trochę wyżej, nic nie stoi na przeszkodzie zrobić hipotetyczne Mistrzostwa Świata, wraz z rundą kwalifikacyjną lub od razu same play-offy. Początkujący gracze z zadowoleniem przyjmą fakt, że do programu zaimplementowano opcje treningowe, pozwalające swobodnie przećwiczyć wszystkie stałe elementy gry, np. rzuty wolne lub rzuty karne.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena gry 6.9 / 10 na podstawie 289 ocen czytelników.

Gry podobne do FIFA Soccer 96

Wymagania wiekowe FIFA Soccer 96

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe FIFA Soccer 96

PC Windows

Rekomendowane: PC AT 486DX2 66MHz, 8MB RAM, VGA

Historia serii FIFA - część IV
Historia serii FIFA - część IV

wiadomość12 czerwca 2008

Dzisiejszy odcinek będzie odcinkiem specjalnym, a jego temat przewodni brzmi: FIFA na Mistrzostwach Świata. Jak sami dobrze wiecie, co cztery lata rozgrywane są Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej, a dla EA Sports jest to znakomita okazja do zwiększenia swoich zysków całkiem niewielkim kosztem.