Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Field of Glory: Wolves From The Sea (PC)

Field of Glory: Wolves From The Sea PC

Dodatek do wojennej strategii Field of Glory. Tym razem akcja przenosi nas w czasy średniowiecza i pozwala na dowodzenie m.in. armiami Wikingów i Saksów.

To jest dodatek do gry Field of Glory.

Strategiczne | turowe

PC Windows
Okładka Field of Glory: Wolves From The Sea (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

15czerwca2012

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Wolves From The Sea to opracowany przez brytyjskie studio Slitherine dodatek do turowej strategii bitewnej Field of Glory. Rozszerzenie do działania wymaga posiadania podstawowej wersji gry.

Akcja osadzona jest w mrocznych czasach średniowiecza. Dodatek pozwala m.in. na łupienie Europy armiami Wikingów lub wcielenie się w dowódcę sił Sasów próbujących obronić własny kraj przez inwazją. Wolves From The Sea umożliwia wzięcie udziału w ponad dwunastu nowych bitwach, które zostały pieczołowicie opracowane na podstawie zapisów historycznych. Ponadto rozszerzenie wzbogaca grę o kilkaset dodatkowych typów jednostek.

Podstawowe mechanizmy zabawy nie uległy zmianie w porównaniu z wersją podstawową. Dalej mamy do czynienia z realistyczną grą wojenną rozgrywaną w systemie turowym. Możliwości jednostek opisane są za pomocą kilku parametrów, takich jak m.in. zdobyte doświadczenie, rodzaj broni i pancerza, umiejętność defensywne i walki w zwarciu, poniesione straty czy morale. Na wynik starć olbrzymi wpływ ma również rodzaj terenu oraz talent taktyczny dowódców.

Bitwy toczyć możemy samotnie przeciwko dopracowanej i stanowiącej niemałe wyzwanie sztucznej inteligencji. Istnieje też opcja pozwalająca na starcia z żywymi przeciwnikami. Multiplayer rozgrywany jest na wspólnym ekranie lub za pomocą systemu play by e-mail.

Wolves From The Sea zbudowano na tym samym silniku co wersję podstawową. Dodatek oferuje prostą dwuwymiarową grafikę. Oprawa wizualna nikogo raczej nie zachwyci, ale jest za to bardzo czytelna i skutkuje niskimi wymaganiami sprzętowymi.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran   / E-mail    

Oczekiwania czytelników: 5.0 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Field of Glory: Wolves From The Sea

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Field of Glory: Wolves From The Sea

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 1.6 GHz
  • 512 MB RAM (1 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 5900 lub lepsza)
  • 80 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7