Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Field of Glory: Legions Triumphant (PC)

Field of Glory: Legions Triumphant PC

Piąte rozszerzenie do historycznej, turowej gry strategicznej Field of Glory, wyprodukowane przez studio Slitherine Strategies. Przenosimy się w czasy Cesarstwa Rzymskiego, gdzie wcielamy się w Oktawiana Augusta.

To jest dodatek do gry Field of Glory.

Strategiczne | turowe

PC Windows
Okładka Field of Glory: Legions Triumphant (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

3marca2011

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Legions Triumphant to piąty dodatek do historycznej strategii Field of Glory. Tytuł czerpie zasady i mechanikę z popularnej gry bitewnej, również stworzonej przez Brytyjczyków z zespołu Slitherine. Dzięki tej produkcji możemy pozbyć się calówki i grubych podręczników - po przeniesieniu na realia świata wirtualnego, bitewniak ten przeistoczył się w rozgrywaną w turach strategię.

Podobnie jak i w poprzednim rozszerzeniu - Swords and Scimitars - przenosimy się w czasy Cesarstwa Rzymskiego. Zaczynamy jako pierwszy cesarz - Oktawian August. Kończymy natomiast na upadku Cesarstwa Zachodniorzymskiego. Na dodatek składa się piętnaście nowych bitew i ponad dwieście nowych elementów graficznych. Całość wzbogacono też o sporo niewidzianych wcześniej map i dodatkowe jednostki, z których możemy komponować własną armię.

Wspomniane już bitwy to między innymi walki w Galii z Wercyngetoryksem czy potyczki z plemionami germańskimi. Mamy możliwość odwrócenia losów bitwy pod Adrianopolem, gdzie Wizygoci zmasakrowali wojska cesarza Welensa. Jako Julian Apostata poprowadzimy wojska pod Strasburgiem.

33 nowe armie, które udostępnia rozszerzenie to przede wszystkim różne wariacje historyczne legionów cesarstwa rzymskiego. Nie zabrakło oczywiście miejsca na siły plemion barbarzyńskich, takich jak Ostrogoci, Wizygoci czy Germanie. Są tu też wojska reprezentujące Galów i Wyspy Brytyjskie - Szkoci, Brytyjczycy czy Anglosasi.

Każda jednostka opisana jest przez kilka parametrów, takich jak zdobyte doświadczenie, rodzaj broni i pancerza, poniesione straty czy morale. Wszystkie te właściwości mają niebagatelny wpływ na wyniki potyczek. W grę wchodzą także rodzaje terenu, na których muszą operować nasze siły.

Powracają standardowe tryby multiplayer, do jakich przyzwyczaiła nas seria. Pograć możemy na wspólnym ekranie, w maksymalnie dwie osoby lub za pośrednictwem systemu play by e-mail.

Nie zmieniła się oprawa audiowizualna. Nadal jest ona bardzo prosta. Brak jakichkolwiek fajerwerków graficznych gwarantuje, że grę uruchomimy nawet na starszych komputerach.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   gorące krzesło   / E-mail     Liczba graczy: 1-2  

Wymagania wiekowe Field of Glory: Legions Triumphant

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Field of Glory: Legions Triumphant

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 1.6 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce3Ti lub lepsza)
  • 256 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7