Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Fenimore Fillmore's Revenge (PC)

Fenimore Fillmore: Zemsta PC

Fenimore Fillmore's Revenge

Fenimore Fillmore's Revenge to trzecia część serii gier przygodowych w klimatach Dzikiego Zachodu.

Przygodowe | western

PC Windows
Okładka Fenimore Fillmore's Revenge (PC)

producent: Revistronic

wydawca: Nobilis Group

wydawca PL: IQ Publishing

Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

19września2008

8października2009

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Fenimore Fillmore's Revenge to trzecia część serii gier przygodowych w klimatach Dzikiego Zachodu. Zapoczątkował ją 3 Skulls of the Toltecs już w 1996 roku, zaś osiem lat później przygodę kontynuował Fenimore Fillmore: The Westerner (zapamiętaliśmy go głównie ze złej polonizacji). Revistronic w Fenimore Fillmore's Revenge zmienia przede wszystkim podejście do tematu, kierując grę do nieco starszych odbiorców. Koniec z zabawnie wyglądającymi postaciami i karykaturalnym humorem. Teraz przyszedł czas na sarkazm oraz dużo mroczniejszy i dojrzalszy charakter przygody.

Mimo zmiany stylu graficznego bez problemu rozpoznajemy bohaterów poprzednich części - kowboja Fenimore'a Fillmore'a i rudowłosą kowbojkę Rhiannon Starek, którzy - nawiasem mówiąc - od czasu drugiej części spoważnieli również pod względem charakteru. Fani serii pamiętają, że na końcu Fenimore Fillmore: The Westerner widzieliśmy Rhiannon i Fenimorema wyjeżdżających z Starek City. Właśnie w tym miejscu rozpoczyna się fabuła Revenge. Nasi bohaterowie przemierzając prerię znajdują rannego mężczyznę, który majaczy coś o cmentarzu i grobie. Chwilę później atakują ich bandyci, porywają Rhiannon, a Fenimorema pozostawiają rannego na pastwę pustynnych zwierząt. Przed niechybną śmiercią ratuje go przechodzący obok wędrowiec. Po odzyskaniu sił Fenimor wyrusza by uwolnić Rhiannon z rąk bandytów. Czas na tytułową zemstę.

W tej odsłonie cyklu dwie wymienione powyżej postacie pełnią funkcję bohaterów grywalnych, znaczy to, że w pewnych częściach opowieści kierujemy poczynaniami Fenimora, a w innych Rhiannon. W czasie rozgrywki spotykamy się z około 20 postaciami (wliczając w to Fenimora i Rhiannon), w tym, pomijając dwójkę głównych bohaterów, mamy trzy nie-grywalne postacie pierwszoplanowe: Baker (uratował Fenimora od śmierci na pustyni), Stevens (przywódca bandytów) i Carson (ranny mężczyzna, jakiego spotkaliśmy na początku gry). Warto dodać, że przygoda w całości umiejscowiona została w „dzikich i niezurbanizowanych lokacjach”, takich jak: chatka z drewnianych bali w środku puszczy, rozległa preria, stara opuszczona kopalnia, cmentarz czy kryjówka bandytów.

Autorzy poszli z duchem czasu, odchodząc nieco od utartego schematu przygodówek. Zatem, poza rozmawianiem z napotkanymi osobami i rozwiązywaniem mniej lub bardziej skomplikowanych zagadek uczestniczymy w dynamicznych strzelaninach czy sekwencjach zręcznościowych. Niemniej wciąż mamy do czynienia z grą przygodową z systemem sterowania point & click. Fenimore Fillmore’s Revenge opiera się o silnik graficzny PICTuRE, który zgrabnie odtwarza przerywniki filmowe i grafikę 3D w czasie rzeczywistym.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7,7 / 10 na podstawie 79 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.0 / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 49,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Fenimore Fillmore: Zemsta

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Fenimore Fillmore: Zemsta

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 1.5 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce FX 5700 lub lepsza)
  • 2 GB HDD
  • Windows XP/Vista
Poradnik: Fenimore Fillmore's Revenge

wiadomość20 kwietnia 2009

„Witaj w poradniku do gry Fenimore Fillmore's Revenge – trzeciej części gry przygodowej zapoczątkowanej w 1996 roku. Tym razem mamy do czynienia z nieco poważniejszą historią, w której przyjdzie nam kierować dorosłymi już bohaterami."

Nowe przygody Fenimore'a Fillmore'a mają wreszcie europejskiego wydawcę
Nowe przygody Fenimore'a Fillmore'a mają wreszcie europejskiego wydawcę

wiadomość7 maja 2006

Opracowywana przez hiszpańskie studio Revistronic gra Fenimore Fillmore's Revenge nareszcie znalazła swojego wydawcę. Kolejną, po m.in. Fenimore Fillmore: The Westerner, pecetową przygodówkę z tytułowym kowbojem w roli głównej wprowadzi na europejski rynek francuska firma Micro Application. Rozpoczęcie dystrybucji gotowego produktu na Starym Kontynencie nastąpi w drugiej połowie bieżącego roku.