Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPS2
Okładka Fatal Fury: Battle Archives Volume 2 (PS2)
OkładkaFatal Fury: Battle Archives Volume 2 (PS2)

Fatal Fury: Battle Archives Volume 2 PS2

Składanka oferująca trzy klasyczne dwuwymiarowe bijatyki firmy SNK. Wybieramy pomiędzy około 60 postaciami, wykorzystując unikalne ciosy każdego z dostępnych wojowników.

Bijatyki | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Fatal Fury: Battle Archives Volume 2 Premiera PS2

8kwietnia2008

producent: SNK Playmore wydawca: SNK Playmore

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Fatal Fury: Battle Archives Volume 2 to drugi już zestaw klasycznych dwuwymiarowych bijatyk, wyprodukowanych przez firmę SNK. W przeciwieństwie do pierwszej części, która zawierała cztery tytuły, tym razem zdecydowano się na dodanie trzech pozycji. Mowa tu o grach Real Bout Fatal Fury, Real Bout Fatal Fury Special oraz Real Bout Fatal Fury 2: The Newcomers. Jedyną platformą docelową dla tej składanki ponownie jest konsola PlayStation 2.

Wszystkie wchodzące w skład tego zestawu tytuły powiązane są wspólnym wątkiem fabularnym. Gracz poznaje historię dwójki braci – Terry’ego oraz Andy’ego Bogardów. Główni bohaterowie dążą do zniszczenia przestępczego imperium Geese’a Howarda. Każda z bijatyk do zaoferowania ma kilkanaście różnych postaci, różniących się przede wszystkim specyficznymi dla siebie rodzajami ataków. Gracz w sumie może wybierać pomiędzy 59 postaciami. Ponadto przewidziano możliwość modyfikacji wyglądu wojowników, wykorzystując do tego celu wbudowane narzędzie edycyjne.

Opisywana składanka daje możliwość sprawdzenia wszystkich nowości, które pojawiały się w kolejnych odsłonach serii Fatal Fury. Jest to między innymi opcja pozwalająca na wyrzucenie przeciwnika z ringu. Równie ważną rolę odgrywa dodanie systemu umożliwiającego toczenie walk na dwóch różnych planach, co wprowadza nieco taktyki do rozgrywki.

Nabywcy opisywanej składanki mogą liczyć na obecność specjalnie przygotowanego trybu treningowego. Pozwala on na zaznajomienie się z podstawami sterowania jak i umożliwia lepsze poznanie wybranych przez siebie wojowników. W tym drugim przypadku można liczyć między innymi na wyświetlenie pełnej listy ciosów danej postaci.

Oprawa wizualna wszystkich trzech tytułów znajdujących się w tym zestawie nie doczekała się żadnych poważniejszych usprawnień. Walki toczone są więc w dwuwymiarowym otoczeniu, a animacja ruchów postaci oparta jest na sprite’ach. Na uwagę zasługują jednak szczegółowo zaprojektowane tła plansz.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Oczekiwania czytelników: 8.0 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Fatal Fury: Battle Archives Volume 2: 12+

Fatal Fury: Battle Archives Volume 2 Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8MB