Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS2GBA
Okładka Guilty Gear X (PS2)

Guilty Gear X

„Guilty Gear X” to sequel popularnej głównie w Japonii bijatyki 2D wydanej jeszcze na PlayStation – „Guilty Gear”. Bijatyki 2D mają to do siebie, że zazwyczaj cechują się większą dynamiką od ich trójwymiarowych odpowiedników.

Zręcznościowe | 2D | multiplayer | na 2 osoby | podzielony/wspólny ekran

Okładka Guilty Gear X (PS2)

data premiery gry:

30wrz2001

PS2

13wrz2002

GBA

„Guilty Gear X” to sequel popularnej głównie w Japonii bijatyki 2D wydanej jeszcze na PlayStation – „Guilty Gear”. Bijatyki 2D mają to do siebie, że zazwyczaj cechują się większą dynamiką od ich trójwymiarowych odpowiedników. Nie inaczej jest i tym razem, tylko, ze w tym przypadku ogromna prędkość rozgrywki to najwyraźniej rzucający się w oczy element gry. Dopiero na drugim miejscu stoją wspaniałe, ręcznie rysowane postacie, które można potraktować jako wzór ładnie animowanych, znakomicie wykonanych grafik 2D. Szybkość to jedno, ale grywalność nie zawsze idzie przecież w parze z dynamika. W przypadku „Guilty Gear” mozemy jednak być o ten element spokojni. Nie każdemu co prawda do gustu musi przypaść muzyka, która jest klasycznym już dla tego gatunku gier przedstawicielem japońskiego rocka. Od początku dostępnych jest 14 wojowników, przy czym na gracza czeka jeszcze kilku ukrytych. Każdy z nich walczy swoim własnym stylem i ucieka do sobie tylko znanych ciosów i chwytów. Trzeba przyznać, że niektóre z nich – szczególnie te pochłaniające przeciwnikowi dużą cześć energii – wykonuje się wcale nie łatwo. Dzięki temu jednak „Guilty Gear” staje się wyzwaniem i ma wciąż coś do zaoferowania, bo przecież tryb Story można ukończyć w jedna chwile. Cala moc bijatyk w dobrym systemie walki, a tym „Guilty Gear” wśród podobnych mordobić 2D na pewno się wyróżnia.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player   Tryb multiplayer:   podzielony ekran     Liczba graczy: 1-2  

Wymagania wiekowe Guilty Gear X

12+

Wymagania sprzętowe Guilty Gear X

Game Boy Advance

Game Boy Advance

  • Wykorzystuje:
  • link-kabel
Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • arcade stick
Zapowiedziano grę Guilty Gear 2 Overture
Zapowiedziano grę Guilty Gear 2 Overture

wiadomość19 lipca 2007

Gra Guilty Gear i jej kontynuacje (niebędące pełnoprawnymi sequelami) są doskonale znane miłośnikom dwuwymiarowych bijatyk. Z pewnością ucieszy ich fakt, że firma Arc System Works zapowiedziała grę opatrzoną numerkiem 2. Nie będą natomiast zachwyceni na wieść o zmianach wprowadzonych do serii przez tę kontynuację.

Guilty Gear X2 Accent Core jeszcze w tym roku pojawi się w Stanach Zjednoczonych
Guilty Gear X2 Accent Core jeszcze w tym roku pojawi się w Stanach Zjednoczonych

wiadomość24 czerwca 2007

W ostatnich dniach kwietnia przekazaliśmy Wam, że mieszkańcy Japoni otrzymają grę z serii Guilty Gear dedykowaną konsoli Wii. Dowiedzieliśmy się wówczas, że firma Arc System Works szykuje tytuł Guilty Gear X2 Accent Core, którego premierę w Japonii planuje się na 26 lipca 2007 r. Doszły do nas informacje, że niniejsza produkcja w wersji dla Wii i PS 2 pojawi się również na amerykańskich półkach.

Guilty Gear także na platformie Wii

wiadomość27 kwietnia 2007

Dwuwymiarowe bijatyki z popularnej serii Guilty Gear były dotąd znane entuzjastom konsol ze stajni Nintendo jedynie w formie kieszonkowej – Game Boy Advance dostał Guilty Gear X: Advance Edition, a na platformie Nintendo DS pojawiła się pozycja pt. Guilty Gear Dust Strikers. Sytuacja ta ulegnie jednak w przyszłości zmianie.

Szykuje się kolejna odsłona słynnej dwuwymiarowej bijatyki
Szykuje się kolejna odsłona słynnej dwuwymiarowej bijatyki

wiadomość23 lipca 2005

Dwuwymiarowe bijatyki jeszcze dzielnie trzymają się na elektroniczno-rozrywkowym rynku nie tylko za sprawą gier marki Capcom (np. Capcom Fighting Evolution), ale także dzięki pracy ludzi z Sammy Studios. Właśnie pod skrzydłami tej ostatniej firmy znajduje się cykl Guilty Gear, rozwijany od 1998 roku. Niebawem zadebiutuje kolejna odsłona tej serii, popularnej w świecie pecetowym i konsolowym.

GBA
PS2