
Data wydania: 1 września 2010
Farma 3D to casualowa strategia z rodzaju time-management, wyprodukowana przez firmę Play-publishing. Gracze poznają perypetie sympatycznego rodzeństwa – Ani i Janka, którzy próbują wyręczyć chorego wujka w farmerskich obowiązkach i doprowadzić podupadające gospodarstwo rolne do rozkwitu.
Platformy:
PC WindowsPolskie napisy
Ograniczenia wiekowe: brak ograniczeń
Gry podobne:
Farma 3D jest kontynuacją wydanej w 2009 roku gry Farm. Twórcy pozostali wierni gatunkowi strategii typu time-management (zarządzanie czasem), wprowadzając jednak szereg usprawnień w rozgrywce oraz warstwie audiowizualnej.
Głównymi bohaterami Farmy 3D są Janek i Ania. Rodzeństwo zamierza spędzić wakacje u swojego wujka na wsi. Po przyjeździe na miejsce okazuje się, że gospodarz jest chory i nie może zajmować się swoją farmą. Para sympatycznych nastolatków postanawia zaopiekować się trzódką i uprawami.
Zadaniem gracza jest pomóc Jankowi i Ani w zarządzaniu gospodarstwem, a z biegiem czasu przekształcić je w dochodowy rodzinny biznes. Rozgrywka bazuje na klasycznych mechanizmach gier time management. Zabawa polega na uprawie roślin (m.in. marchew, pomidory, zboże) i hodowli zwierząt (krowy, kury, owce i ryby). Produkty pozyskiwane z farmy można sprzedawać na lokalnym rynku, co pozwala zdobyć pieniądze potrzebne na inwestycje, w tym zakup nowych lub modernizację istniejących budynków.
Rozgrywka odznacza się sporą dynamiką i wymaga od gracza umiejętności odpowiedniego zaplanowania działań. Wraz z postępami w grze rośnie też poziom trudności i skomplikowania zadań.
W porównaniu z pierwowzorem, Farma 3D cechuje się zdecydowanie bardziej atrakcyjną warstwą wizualną. Jaskrawo barwna, trójwymiarowa oprawa graficzna utrzymana jest w kreskówkowej stylistyce. Na uwagę zasługuje również intuicyjnie prosty interfejs użytkownika, z którym poradzą sobie nawet najmłodsi gracze.
Autor opisu gry: Aleksander Kaczmarek
Wymagania sprzętowe gry Farma 3D:
PC / Windows
Rekomendowane wymagania sprzętowe:
Pentium 4 1 GHz, 512 MB RAM, Windows XP/Vista/7.