Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskieNDS
Okładka Fantasy Aquarium by DS (NDS)
OkładkaFantasy Aquarium by DS (NDS)

Fantasy Aquarium by DS NDS

Dość nietypowa produkcja, w której zajmujemy się projektowaniem oraz zarządzaniem ogromnym akwenem wodnym. Obserwujemy między innymi delfiny, wieloryby, żółwie morskie, czy pingwiny.

Towarzyskie | akwarystyka | pod wodą | zwierzęta | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Fantasy Aquarium by DS Premiera NDS

13listopada2007

producent: Ertain wydawca: Mercury Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Fantasy Aquarium by DS jest grą trudną do jednoznacznego sklasyfikowania. Generalnie można stwierdzić, iż największą atrakcją tego produktu jest obserwowanie podwodnego świata. Podobny pomysł zastosowano już w grze Aquarium by DS. Podstawowa różnica polega jednak na tym, iż tym razem nie jest to malutkie akwarium, a ogromny akwen wodny. Obie gry mają mimo wszystko wiele cech wspólnych, między innymi to, że ukazały się w tej samej serii – Zen Series. Cykl ten reprezentowano jest również przez Paint by DS oraz Matchstick Puzzle by DS.

Naszym głównym zadaniem jest zaprojektowanie odpowiedniego środowiska do życia dla zamieszkujących wodne odmęty żyjątek. Ustalamy nie tylko rozmiary tego obiektu, ale także wypełniamy go różnego rodzaju obiektami. Niektóre z tych elementów są początkowo zablokowane. Skorzystanie z nich staje się możliwe dopiero po uzyskaniu ściśle określonych premii. Skonstruowany przez siebie akwen wodny należy oczywiście zapełnić. W grze możemy wybierać pomiędzy trzydziestoma różnymi okazami. Są to między innymi pingwiny, wieloryby, delfiny, żółwie morskie, czy dziobaki. Warto w tym miejscu zaznaczyć, iż zabawa całkowicie pozbawiona jest brutalnych scen, a to dlatego, iż stworzoną ją głównie z myślą o młodszych użytkownikach konsoli DS.

Podobnie jak we wspomnianej już wyżej grze Aquarium by DS, musimy zajmować się dostarczeniem odpowiedniego pożywienia, czy utrzymaniem określonej temperatury oraz stopnia zasolenia wody. Wykonywanie wszystkich tych akcji jest na bieżąco premiowane. W grze nie zabrakło także pełnoprawnego multiplayera. Działa on na bardzo ciekawych zasadach. Producent przewidział opcję przenoszenia określonych okazów do akwenu wodnego drugiego gracza. Opisywany produkt współpracuje także z grą Aquarium by DS, w wyniku czego możliwe staje się dodanie do posiadanego zbiornika mniejszych rybek. Wizualnie gra prezentuje się bardzo dobrze. Ładnie wykonano zarówno otoczenie, jak i obserwowane okazy.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna   Liczba graczy: 1-2  

Klasyfikacja PEGI Fantasy Aquarium by DS

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.