Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczne3DS
Okładka Fallblox (3DS)

Fallblox 3DS

Crashmo

Kontynuacja produkcji platformowo-logicznej Pullbox, w której celem grających jest takie ułożenie warstw klocków o rozmaitych kształtach i wielkościach, aby główny bohater mógł dotrzeć do określonego celu.

Logiczne | 2D | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo 3DS
Okładka Fallblox (3DS)

producent: Nintendo

wydawca: Nintendo

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji 3DS:

15października2012

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Rozpowszechniany przez Nintendo w ramach dystrybucji sieciowej tytuł stanowi twórcze rozwinięcie idei z Pullblox. Podstawowym celem zabawy wciąż jest tworzenie ścieżki z klocków dla bohatera, który próbuje dotrzeć do trudno dostępnego celu.

Fabuła gry ponownie opowiada o gapowatym sumicie Mallo. Tym razem niezdarny mężczyzna wypuścił na wolność grupą hodowanych, bardzo cennych ptaków. Teraz jego celem jest znalezienie i złapanie ich. Problem w tym, że zwierzęta zrobiły sobie gniazda w trudno dostępnych dla człowieka miejscach. Gracze muszą pomóc fajtłapowatemu grubaskowi pokonać rozmaite przeszkody i schwytać zwierzęta.

Tym razem twórcy gry skupili się głównie na zabawie z grawitacją. Przesuwanie kolejnych warstw klocków i tworzenie z nich ścieżki jest utrudnione z powodu działających praw fizyki, które powodują częste zapadanie się lub przewracanie stworzonej konstrukcji. Posiadacze przenośnej konsoli muszą więc nie tylko usuwać przeszkody na drodze Mollo i tworzyć mu łatwą ścieżkę, ale dbać też o to, aby cała konstrukcja była jak najbardziej stabilna. Dodatkowe utrudnienie stanowią specjalne klocki, które np. nie reagują na grawitację lub są mniej wytrzymałe.

Dla spragnionych dodatkowych wyzwań twórcy przygotowali zestaw specjalnych zadań, które odblokowują się po ukończeniu podstawowego trybu. Na tle innych poziomów wyróżniają się one przede wszysktim wielkością i poziomem trudności, który wymaga dokładniejszego planowania kolejnych posunięć. Autorzy udostępnili też dodatkowy moduł, w którym gracze mogą sami tworzyć nowe plansze i udostępniać je innym posiadaczom konsoli.

Fallblox charakteryzuje prosta, ale jednocześnie kolorowa i bardzo sympatyczna oprawa audiowizualna. Podczas kolejnych poziomów graczom przygrywają proste, relaksujące melodie, które pozwalają skoncentrować się na znalezieniu sposobu rozwiązania kolejnego zadania.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Fallblox

Wymagania wiekowe Fallblox

odpowiednia dla każdego wieku