Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCX360PS3
Okładka Faith and a .45 (PC)
OkładkaFaith and a .45 (PC)

Faith and a .45

Faith and a .45 to strzelanka, w której akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. Za ten tytuł odpowiedzialne jest studio Deadline Games, które ma na swoim koncie udane Total Overdose.

Akcji | TPP

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Faith and a .45 Premiera

anulowana

PC X360 PS3

producent: Deadline Games

Faith and a .45 to strzelanka, w której akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. Za ten tytuł odpowiedzialne jest studio Deadline Games, które ma na swoim koncie udane Total Overdose.

Fabuła gry przenosi nas do Ameryki roku 1930, kiedy to Wielki Kryzys ogarnia ten kraj. Odkrywamy historię dwójki bohaterów – Luke’a oraz Ruby. Są oni wyjętymi spod prawa kochankami, którzy decydują się podjąć niebezpieczną misję przeciw Johnowi Mammonowi. To gigant paliwowy, główny antagonista, korzystający ze złej sytuacji w kraju dla własnego zysku. Główną pobudką naszych bohaterów jest porwanie ich przyjaciela, za którym stoi właśnie John. Jednak im dalej brniemy w fabułę, odkrywamy coraz bardziej poplątaną intrygę.

W grze kierujemy poczynaniami Luke'a, lecz czerwonowłosa Ruby bynajmniej nie jest damą, którą trzeba ratować z opałów. Oboje zakochanych musi ściśle współpracować, aby przetrwać. Oprócz standardowego ognia zaporowego, bohaterowie mają kilka określonych zagrywek. Takim trikiem jest rzucenie przez jednego kanistra z benzyną w grupę wrogów, gdy drugi strzela weń jeszcze w powietrzu. W końcu gdy jeden z nich padnie pod ilością otrzymanych obrażeń, drugi może przywrócić go do życia. Poza zwykłym strzelaniem czekają nas sekwencje akcji, gdzie para dzieli się obowiązkami – jedno zasiada za kierownicą samochodu, a drugie strzela do przeciwników. Występują też momenty podróży w formie cut-scenek, podczas których nasz duet rozwija w sobie uczucie. W takich fragmentach natchnieniem dla twórców były tzw. „filmy drogi”.

Podczas starć zmierzymy się z różnymi przeciwnikami. Od samolotów z poprzedniej epoki, przez opancerzone pojazdy, aż do zwykle wyglądających kowbojów. Niebezpiecznym wrogiem okażą się też miotacze ognia. Pewne przekłamania historyczna, występujące w grze, twórcy wyjaśniają tym, że ich celem było zrobienie napakowanego akcją, bardzo intensywnego shootera. Podczas rozgrywki możemy znaleźć też ulepszenia naszych broni.

Od strony graficznej Fait and a .45 spełnia oczekiwania związane z platformami nowej generacji. W oczy rzuca się filmowa stylizacja. Modele postaci dwójki głównych bohaterów zostały starannie wykonane i oddają wiele szczegółów. Jest też prosty multiplayer, który pozwala dwójce graczy przy jednym komputerze, lub za pomocą Internetu, rozegrać kampanię w trybie co-operative.

Ostatnia modyfikacja 5 lutego 2008

Tryb gry: single / multiplayer  

Oczekiwania czytelników: 8 / 10 na podstawie 138 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Faith and a .45: 12+

PC
X360
PS3