Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka F-19 Stealth Fighter (PC)

F-19 Stealth Fighter PC

F-19 Stealth Fighter to symulator lotniczy, opracowany w 1988 roku przez Sida Meiera, dla znanego z tego typu produkcji, koncernu MicroProse.

Symulacje

PC Windows
Okładka F-19 Stealth Fighter (PC)

producent: Microprose

wydawca: Microprose

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

23kwietnia1988

F-19 Stealth Fighter to symulator lotniczy, opracowany w 1988 roku przez Sida Meiera, dla znanego z tego typu produkcji, koncernu MicroProse. Chociaż samolot, któremu poświęcono omawianą grę faktycznie nie istnieje, swego czasu spędzał on sen z powiek wszystkim fanom militariów a także zwolennikom teorii spiskowych, mówiących o tajnych projektach niewykrywalnego myśliwca.

Program oferuje pokaźny zestaw misji, rozgrywających się w najróżniejszych częściach naszego globu: Libia, Zatoka Perska, Europa Środkowa i Skandynawia. W zależności od podejścia do tematu symulacji, gracz może dowolnie wpływać na wiele czynników decydujących o realizmie lotu (np. ułatwiony start i lądowanie, uniemożliwienie kraksy, itp.). Maszyna w powietrzu zachowuje się całkiem sprawnie, chociaż w porównaniu do późniejszych produkcji MicroProse, można mówić o dużych uproszczeniach w stosunku do wiernego odwzorowania lotu. Na uwagę zasługuje ogromna ilość broni, którą można „przypiąć” do pokładu myśliwca, różnorodność wśród jednostek przeciwnika oraz obecność w przestworzach maszyn cywilnych. Znajdziemy tu również wabiki, flary oraz inne ustrojstwa, mogące walnie przyczynić się do wyniku walki powietrznej. Wszystkie poczynania gracza zapisywane są w specjalnej karcie kariery – możemy tu znaleźć m.in. ilość punktów, jakie udało się nam uzyskać w trakcie wykonywania poszczególnych misji.

Gra posiada trójwymiarową oprawę wizualną, zrealizowaną w technice wektorowej i przez to niezbyt różnorodną. F-19 Stealth Fighter obsługuje wszystkie ważniejsze karty graficzne tamtych czasów, w tym VGA, co akurat było ewenementem. Dźwięk sprowadza się do pisków PC Speakera i na dobrą sprawę bardziej przeszkadza niż pomaga, zwłaszcza w momencie nabierania prędkości.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,4 / 10 na podstawie 171 głosów czytelników.

Gry podobne do F-19 Stealth Fighter

Wymagania wiekowe F-19 Stealth Fighter

odpowiednia dla każdego wieku