Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka F-15 Strike Eagle II (PC)
OkładkaF-15 Strike Eagle II (PC)

F-15 Strike Eagle II PC

Drugi odcinek cyklu symulatorów samolotu F-15, zapoczątkowanego w 1985 roku przez Sida Meiera i firmę MicroProse.

Symulacje

Kolekcja gier
Obserwuj grę

F-15 Strike Eagle II Premiera PC

12lutego1989

producent: MicroProse wydawca: MicroProse

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do F-15 Strike Eagle II

F-16 Aggressor

F-19 Stealth Fighter

F-29 Retaliator

Drugi odcinek cyklu symulatorów samolotu F-15, zapoczątkowanego w 1985 roku przez Sida Meiera i firmę MicroProse. Tym razem jeden z najsłynniejszych projektantów gier video podzielił się swoją funkcją z Andym Hollisem, który później samotnie objął produkcję nad trzecią odsłoną serii.

F-15 Strike Eagle II prezentuje zręcznościowe podejście do tematu symulacji jednego z najpopularniejszych myśliwców stworzonych przez Amerykanów. Mimo pewnych starań mających na celu uzyskanie realistycznego modelu lotu, gra przeznaczona jest raczej dla mniej wymagających wielbicieli gatunku. Uproszczone sterowanie oraz brak możliwości ingerowania w uzbrojenie samolotu powodują, że produkt MicroProse nie jest aż tak skomplikowany, jak życzyliby sobie entuzjaści innych programów stworzonych przez tą legendarną firmę.

W grze zaimplementowano tryb kariery, w którym piloci zdobywają punkty oraz medale w zależności od liczby zniszczonych obiektów i samolotów wroga. Niemal każda misja wymaga wyeliminowania celu podstawowego oraz drugorzędnego – w zależności od obranego na początku poziomu trudności, konieczny może być również powrót do bazy po wykonanej misji. Dostępne są cztery zestawy scenariuszy, których akcja rozgrywa się w różnych częściach globu: Libii, Zatoce Perskiej, Wietnamie i Środkowym Wschodzie. Kokpit pilota jest wykonany bardzo skromnie – instrumenty pokładowe ograniczają się do mapki najbliższej okolicy, radaru oraz wyświetlacza, w którym pokazują się wszystkie namierzone przez gracza cele.

F-15 Strike Eagle II oferuje prostą oprawę wizualną w niskiej rozdzielczości – od 4 do 256 kolorów w zależności od użytego trybu. Wszystkie obiekty w grze oraz teren zostały przygotowane za pomocą grafiki wektorowej. Program umożliwia oglądanie akcji za pomocą kilku kamer, również tych umieszczonych na zewnątrz samolotu.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7 / 10 na podstawie 130 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe F-15 Strike Eagle II: Odpowiednia dla każdego wieku.