Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Etherland (PC)

Etherland PC

Gra strategiczna, która przenosi nas do fantastycznego świata ogarniętego wojną. W trakcie rozgrywki pozyskujemy surowce, rozbudowujemy miasto, a także rekrutujemy armię, którą wystawiamy do walki z wojskami nieprzyjaciela.

Strategiczne | fantasy | survival | indie | rzeczywistość wirtualna

PC Windows
Okładka Etherland (PC)

producent: Fractiv

wydawca: Fractiv

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

2020

Etherland jest grą strategiczną wzbogaconą o elementy survivalowe. Za stworzenie tej produkcji odpowiada niewielkie, niezależne studio Fractiv – jego szeregi zasila między innymi jeden z założycieli zespołu Adhesive Games, który dostarczył popularne swego czasu Hawken. Opisywany tytuł powstał z myślą o platformie PC.

Mechanika

Etherland przenosi graczy do fantastycznego świata ogarniętego wojną. Mechanika rozgrywki została oparta na schemacie wypracowanym na potrzeby innych przedstawicieli gatunku, zatem w trakcie zmagań zajmujemy się przede wszystkim pozyskiwaniem zasobów i rozbudową miasta stanowiącego bazę wypadową dla stworzonej przez nas armii. Istotną rolę odgrywają także starcia z przeciwnikami, do których posyłamy zróżnicowane jednostki – od licznej, choć słabszej piechoty, aż po potężne istoty siejące spustoszenie w szeregach nieprzyjaciela. W miarę czynionych postępów możemy ulepszać nasze wojsko, zwiększając w ten sposób jego potencjał bojowy.

Kwestie techniczne

Trójwymiarowa oprawa graficzna Etherland prezentuje wysoki poziom wykonania, zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę fakt, że tytuł został stworzony z myślą o zestawach rzeczywistości wirtualnej. Podobać się może zarówno pełne detali otoczenie, jak i dopracowane z dbałością o szczegóły modele poszczególnych jednostek.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Etherland

odpowiednia dla każdego wieku