Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweXONEPCSwitch
Okładka Estranged: The Departure (XONE)

Estranged: The Departure

Estranged: Act II

Druga część serii przygodowych gier akcji FPP, zapoczątkowanej w 2014 roku. W Estranged: The Departure wcielamy się w rybaka, który trafia na tajemniczą wyspę. W trakcie zabawy badamy jej tajemnice i walczymy z przeciwnikami przy pomocy broni białej lub palnej.

Przygodowe | FPP | horror | indie | przygodowe gry akcji

Okładka Estranged: The Departure (XONE)

data premiery gry:

22maj2020

PC

4mar2021

Switch

2022

XONE
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Estranged: The Departure jest drugą odsłoną cyklu przygodowych gier akcji, zapoczątkowanego przez wydaną w 2014 roku grę Estranged: Act I. Produkcja została opracowana przez niezależnego dewelopera – Alana Edwardesa – z pomocą ze strony tłumaczy i testerów. Co ciekawe, choć opisywana gra zadebiutowała jako Estranged: Act II, niedługo później autor zdecydował się na zmianę jej tytułu, chcąc wyraźnie zakomunikować graczom, że jest ona w pełni samodzielnym produktem.

Fabuła

Estranged: The Departure opowiada historię, do której zrozumienia nie jest wymagana znajomość fabuły pierwszej części serii. Głównym bohaterem tego tytułu jest rybak, który podczas potężnego sztormu zostaje wyrzucony na brzeg tajemniczej wyspy. Protagoniście nie pozostaje nic innego, jak spróbować zbadać to miejsce, co w konsekwencji prowadzi go do odkrycia sekretów działalności enigmatycznego Arque Corporation.

Mechanika

W Estranged: The Departure akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Nadrzędnym elementem rozgrywki jest zgłębianie wiedzy na temat tego, co dzieje się na wyspie. Znajdziemy tu zarówno malownicze wybrzeże oraz niewielkie miasteczko, jak i przyprawiające o dreszcze podziemia oraz placówki badawcze. Eksplorując owe miejsca, prowadzimy rozmowy z napotkanymi postaciami, czytamy informacje zapisane na komputerach oraz słuchamy dzienników audio, co stopniowo pozwala nam złożyć w całość elementy fabularnej układanki. Wizyta na tym skrawku lądu jest przy tym daleka od sielanki, gdyż roi się tutaj od przeciwników stanowiących dla protagonisty śmiertelne zagrożenie. Chcąc ujść z życiem, musimy bronić się przed nimi przy pomocy broni białej oraz palnej.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna gry Estranged: The Departure prezentuje wysoką jakość. Całość robi o tyle duże wrażenie, że projekt jest dziełem jednego dewelopera, które powstawało w jego wolnym czasie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Gry podobne do Estranged: The Departure

Wymagania wiekowe Estranged: The Departure

16+

Wymagania sprzętowe Estranged: The Departure

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Quad Core 2.5 GHz
  • 3 GB RAM
  • karta grafiki 1280 MB GeForce GTX 470 / 2 GB Radeon HD 6870 lub lepsza
  • 10 GB HDD
  • Windows 7 64-bit
PC
Switch
XONE