Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka ER: The Game (PC)

ER: The Game PC

ER to interesująca elektroniczno-rozrywkowa hybryda elementów fabularnych, przygodowych, symulacyjnych i strategicznych, powstała w oparciu o bardzo popularny serial telewizyjny o tej samej nazwie (polski tytuł brzmi: Ostry Dyżur).

Symulacje

PC Windows
Okładka ER: The Game (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

8marca2005

Kolekcja gier
Obserwuj grę

ER to interesująca elektroniczno-rozrywkowa hybryda elementów fabularnych, przygodowych, symulacyjnych i strategicznych, powstała w oparciu o bardzo popularny serial telewizyjny o tej samej nazwie (polski tytuł brzmi: Ostry Dyżur). Koncepcję rzeczonego filmu odcinkowego wymyślił słynny amerykański pisarz Michael Crichton (vide np. książka Jurassic Park z początku ostatniej dekady XX wieku) pod opiekuńczymi skrzydłami hollywoodzkiej wytwórni Warner Bros. Natomiast emisję wspomnianego pierwowzoru niniejszej gry zainaugurowano w 1994 roku, przyznając całości w kolejnych latach ponad sto nominacji do prestiżowych nagród Emmy (liczba zdobytych wyróżnień przekroczyła dwadzieścia).

Użytkownik wciela się w postać młodego lekarza, wstępującego w szeregi personelu izby przyjęć Głównego Szpitala Hrabstwa Chicago. Szefem stażystów jest doktor John Carter (w roli serialowej: Noah Wyle), któremu pomaga m.in. Susan Lewis (Sherry Stringfield) i Gregory Pratt (Mekhi Phifer). Codzienna praca polega więc na niesieniu pomocy rozmaitym pacjentom – począwszy od prostego zakładania szwów, poprzez zlecanie niezbędnych badań i stawianie później diagnozy, a skończywszy na reanimowaniu. Dodatkowo w scenariusz wpleciono przeróżne intrygi, romanse, zwolnienia, awanse, problemy etyczne itp. Oczywiście developerzy zaimplementowali w swoim dziele mnóstwo wirtualnych bohaterów niezależnych (NPC), jak również łatwo rozpoznawalne lokacje pokroju gabinetów zabiegowych, stołówki i punktu rejestracji. Okrasę stanowi precyzyjna trójwymiarowa oprawa graficzna oraz zbiór charakterystycznych efektów dźwiękowych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 7,8 / 10 na podstawie 107 głosów czytelników.

Gry podobne do ER: The Game

Klasyfikacja PEGI ER: The Game

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
ER: The Game - recenzja gry
ER: The Game - recenzja gry

Recenzja 8 lipca 2005, 13:39

Trzeci i ostatni etap to właściwe leczenie. Niestety, po raz kolejny mamy tu do czynienia z wyjątkowo irytującymi uproszczeniami. Nasza rola ogranicza się właściwie do kliknięcia na pacjencie i obserwacji ikonki symbolizującej jego stan zdrowia, który może się oczywiście polepszać lub pogarszać. W tym drugim przypadku możemy poprosić o pomoc innego lekarza (przekazać mu pacjenta) bądź też spróbować swych sił na sali operacyjnej. W dalszej części gry dochodzą nieliczne utrudnienia, na przykład w postaci wykrycia kolejnych schorzeń bądź też konieczności jednoczesnego wyleczenia kilku z nich. Generalnie wszystko się jednak sprowadza do podjęcia kilku prostych decyzji. Po takiej produkcji spodziewałem się czegoś więcej, choćby niezbyt skomplikowanych minigier, dzięki którym można byłoby w jakikolwiek sposób wpływać na właściwe leczenie.