Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Enemy in Sight (PC)

Enemy in Sight PC

Wojenna gra akcji/FPS zrealizowana w czeskim studiu developerskim Illusion Softworks znanym nam m.in. z takich przebojów jak Hidden & Dangerous, Vietcong oraz Mafia.

Akcji | FPP | strzelanki

PC Windows
Okładka Enemy in Sight (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

anulowana

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Enemy in Sight to wojenna gra akcji/FPS zrealizowana w czeskim studiu developerskim Illusion Softworks znanym nam m.in. z takich przebojów jak Hidden & Dangerous, Vietcong oraz Mafia. Akcja ma miejsce w niedalekiej przyszłości, w czasie konfliktu zbrojnego jaki objął swym zasięgiem niemal całą Europę. Tak naprawdę Zimna Wojna pomiędzy wschodem i zachodem nigdy się nie zakończyła, lecz z początkiem ostatniej dekady XX stulecia po prostu weszła w fazę uśpienia. Teraz, po latach wybucha ze zdwojoną mocą.

Gracz ma okazję stać się szeregowym żołnierzem Armii Amerykańskiej, biorącym udział w walkach. Przechodząc kolejne misje kampanii single player zlokalizowane m.in. w Anglii (południowo-zachodnie wybrzeże w okolicach miasta Plymouth), Niemczech (łańcuch gór w pobliżu Baden-Baden) , Czechach (Karpaty) i Słowacji, stopniowo awansuje w hierarchii wojskowej, a także odkrywa kulisy związane z wybuchem wojny. W czasie potyczek może używać całej gamy nowoczesnego uzbrojenia, począwszy od broni ręcznej (karabinów, wyrzutni rakiet itp.), a na czołgach, śmigłowcach i innego rodzaju pojazdach skończywszy. Aby zaliczać kolejne scenariusze niezbędne jest wypełnianie zadanych celów i rozkazów, np.: zwiad, obrona kluczowego punktu lub atak na ważne instalacje, ustanowienie nowej linii frontu lub eliminacja pewnych sił wroga.

Enemy in Sight to także solidny tryb multiplayer. Autorzy przygotowali dla graczy kilkanaście typów potyczek wieloosobowych. Niektóre z nich skupiają się na zaprezentowaniu konkretnych aspektów bitew, (np. mapy do starć czołgów), a w pewnych walczące zespoły muszą wykorzystać do odniesienia zwycięstwa zarówno piechotę, siły pancerne, lotnictwo, jak i artylerię. Oczywiście we wszystkich położono nacisk na współpracę poszczególnych członków drużyny. Ponadto dla osób, które preferują bardziej samodzielny charakter zmagań przygotowano tryb Green Beret.

Gra wykorzystuje bardzo dobry trójwymiarowy silnik graficzny, który pozwolił autorom na umiejscowienie zmagań na mapach o powierzchni ponad 100 kilometrów kwadratowych. Na dodatek, ponieważ twórcy nie chcieli tworzyć sztucznych granic lokacji, opracowali kolejne kilkaset kilometrów obszaru otaczającego każde pole boju. Całą topografię terenu odwzorowano na podstawie zdjęć lotniczych miejsc w jakich umiejscowiono akcję Enemy in Sight. Dużą zaletą jest również fakt, iż każdą strukturę jaką napotkamy możemy eksplorować (np. dom), a także uszkodzić lub całkiem zniszczyć.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Oczekiwania czytelników: 6.6 / 10 na podstawie 44 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Enemy in Sight

12+

Nowa gra twórców Mafii w przyszłym roku
Nowa gra twórców Mafii w przyszłym roku

wiadomość15 sierpnia 2007

Firma D3Publisher of Europe Ltd. poinformowała dziś za pośrednictwem oficjalnego oświadczenia prasowego, że zajmie się wydaniem nowego programu, który przygotowywany jest przez czeskie studio Illusion Softworks. Developer zza naszej południowej granicy wielu z Was znany jest głównie z serii Hidden & Dangerous oraz gry Mafia.

Studio Pterodon pod skrzydłami Illusion Softworks

wiadomość23 czerwca 2006

Od momentu opublikowania na rynku gry Vietcong 2, niewiele słychać o czeskim studiu Pterodon. Ostatnie informacje o naszych południowych sąsiadach pochodziły z listopada ubiegłego roku i dotyczyły współpracy z firmą Illusion Softworks, odpowiedzialną za powstanie programu o nazwie Mafia.