Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Enemy in Sight (PC)
OkładkaEnemy in Sight (PC)

Enemy in Sight PC

Wojenna gra akcji/FPS zrealizowana w czeskim studiu developerskim Illusion Softworks znanym nam m.in. z takich przebojów jak Hidden & Dangerous, Vietcong oraz Mafia.

Akcji | FPP | strzelanki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Enemy in Sight Premiera PC

anulowana

producent: 2K Czech / Illusion Softworks

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Enemy in Sight to wojenna gra akcji/FPS zrealizowana w czeskim studiu developerskim Illusion Softworks znanym nam m.in. z takich przebojów jak Hidden & Dangerous, Vietcong oraz Mafia. Akcja ma miejsce w niedalekiej przyszłości, w czasie konfliktu zbrojnego jaki objął swym zasięgiem niemal całą Europę. Tak naprawdę Zimna Wojna pomiędzy wschodem i zachodem nigdy się nie zakończyła, lecz z początkiem ostatniej dekady XX stulecia po prostu weszła w fazę uśpienia. Teraz, po latach wybucha ze zdwojoną mocą.

Gracz ma okazję stać się szeregowym żołnierzem Armii Amerykańskiej, biorącym udział w walkach. Przechodząc kolejne misje kampanii single player zlokalizowane m.in. w Anglii (południowo-zachodnie wybrzeże w okolicach miasta Plymouth), Niemczech (łańcuch gór w pobliżu Baden-Baden) , Czechach (Karpaty) i Słowacji, stopniowo awansuje w hierarchii wojskowej, a także odkrywa kulisy związane z wybuchem wojny. W czasie potyczek może używać całej gamy nowoczesnego uzbrojenia, począwszy od broni ręcznej (karabinów, wyrzutni rakiet itp.), a na czołgach, śmigłowcach i innego rodzaju pojazdach skończywszy. Aby zaliczać kolejne scenariusze niezbędne jest wypełnianie zadanych celów i rozkazów, np.: zwiad, obrona kluczowego punktu lub atak na ważne instalacje, ustanowienie nowej linii frontu lub eliminacja pewnych sił wroga.

Enemy in Sight to także solidny tryb multiplayer. Autorzy przygotowali dla graczy kilkanaście typów potyczek wieloosobowych. Niektóre z nich skupiają się na zaprezentowaniu konkretnych aspektów bitew, (np. mapy do starć czołgów), a w pewnych walczące zespoły muszą wykorzystać do odniesienia zwycięstwa zarówno piechotę, siły pancerne, lotnictwo, jak i artylerię. Oczywiście we wszystkich położono nacisk na współpracę poszczególnych członków drużyny. Ponadto dla osób, które preferują bardziej samodzielny charakter zmagań przygotowano tryb Green Beret.

Gra wykorzystuje bardzo dobry trójwymiarowy silnik graficzny, który pozwolił autorom na umiejscowienie zmagań na mapach o powierzchni ponad 100 kilometrów kwadratowych. Na dodatek, ponieważ twórcy nie chcieli tworzyć sztucznych granic lokacji, opracowali kolejne kilkaset kilometrów obszaru otaczającego każde pole boju. Całą topografię terenu odwzorowano na podstawie zdjęć lotniczych miejsc w jakich umiejscowiono akcję Enemy in Sight. Dużą zaletą jest również fakt, iż każdą strukturę jaką napotkamy możemy eksplorować (np. dom), a także uszkodzić lub całkiem zniszczyć.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Oczekiwania czytelników: 6.6 / 10 na podstawie 44 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Enemy in Sight: 12+