Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Empires of Steel (PC)

Empires of Steel PC

Turowa gra strategiczna o tematyce polityczno-wojennej autorstwa Atomicboy Software. W grze wcielamy się w przywódcę danego państwa, a naszym zadaniem jest walka o dominację na świecie.

Strategiczne | turowe

PC Windows
Okładka Empires of Steel (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

25listopada2009

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Empires of Steel to turowa strategia, w której kilka państw walczy o dominację na świecie. Produkcja została stworzona przez studio Atomicboy Software i firmę Battlefront.com specjalizującą się w grach przeznaczonych dla fanów bardziej rozbudowanej i wymagającej rozgrywki.

W grze wcielamy się w przywódcę wybranego narodu, przed którym stoi ambitne zadanie – poszerzyć włości własnego imperium i pokonać wszystkich wrogów. Żeby tego dokonać możemy zawierać sojusze z innymi, wymieniać się surowcami, inwestować w badania otwierające dostęp do nowych technologii oraz prowadzić operacje wojskowe (dowodząc piechotą, czołgami, samolotami i marynarką). W zabawie może brać udział maksymalnie 20 graczy (za pośrednictwem sieci lokalnej lub Internetu), chociaż istnieje też opcja prowadzenia rozgrywki z komputerem.

Empires of Steel to nie tylko walka ale i wspomniana możliwość zawierania sojuszy czy wymieniania się technologiami oraz dobrami. Oczywiście sami również opracowujemy nowe, bardziej zaawansowane jednostki – od przykładowego dwupłatowca aż po taktyczny samolot UAV czy druzgoczącą broń nuklearną. Wirtualną wojnę toczymy na wybranym kontynencie lub ogólnej mapie świata. Dodatkowo możemy stworzyć nowe środowisko dzięki intuicyjnemu edytorowi.

Aby skrócić okres oczekiwania na ruch przeciwników twórcy wprowadzili system jednoczesnych tur. Miłym dodatkiem jest także obsługa chatów tekstowych i głosowych, dzięki którym możemy porozmawiać z sojusznikami lub postraszyć wrogów. Produkcja jest otwarta na modyfikacje – nic nie stoi na przeszkodzie aby stworzyć własne scenariusze i mapy. Oprawa wizualna tytułu stoi na średnim poziomie – pole bitwy ukazano w dwuwymiarowym rzucie z góry.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-20  

Wymagania wiekowe Empires of Steel

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Empires of Steel

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 1 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 64 MB (GeForce 2 lub lepsza)
  • 100 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Empires of Steel - nowa strategia od Battlefront
Empires of Steel - nowa strategia od Battlefront

wiadomość7 czerwca 2008

Przedstawiciele serwisu Battlefront.com oraz firmy Atomicboy Software poinformowali o pracach nad strategią turową, Empires of Steel. Fabuła gry przeniesie nad do XX wieku, a gracz stanie oczywiście na czele armii, która zdobędzie dominację nad światem.