Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Empire: The Deck Building Strategy Game (PC)
OkładkaEmpire: The Deck Building Strategy Game (PC)

Empire: The Deck Building Strategy Game PC

Osadzona w realiach fantasy strategia 4X z elementami gry karcianej. Gracz staje na czele imperium stworzonego przez barbarzyńskie plemiona. Jego zadaniem jest doprowadzić je do rozkwitu, a następnie jak najdłużej chronić przed upadkiem.

Strategiczne | fantasy | turowe | 4X | 2D | karciane

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Empire: The Deck Building Strategy Game Premiera PC

13listopada2013

producent: Rogueside/Crazy Monkey wydawca: Rogueside/Crazy Monkey Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Empire: The Deck Building Strategy Game

Sid Meier's Civilization V

Etherlords II

Jon Shafer's At the Gates

Empire: The Deck Building Strategy Game to dzieło Keitha Burguna (100 Rogues) i ekipy deweloperskiej niezależnego studia Crazy Monkey. Ambicją twórców było połączenie klasycznej, turowej strategii z rodzaju 4X z grą karcianą.

Akcja Empire: The Deck Building Strategy Game toczy się w losowo generowanym świecie fantasy. Po trwających setki lat bratobójczych walkach plemiona barbarzyńców zjednoczyły się, by wspólnie stworzyć potężne państwo. Niestety, każda cywilizacja kiedyś legnie w gruzach. Zadaniem gracza jest zadbać o rozwój własnego imperium (do dyspozycji są trzy warianty różniące się strategią działań) i jak najdłużej przeciwstawiać się siłom, które pragną jego upadku.

Podstawę rozgrywki stanowią elementy strategii 4X. Gracz musi więc zająć się eksploracją terenu, pozyskiwaniem surowców potrzebnych do rozbudowy imperium, rekrutowaniem armii oraz prowadzeniem ekspansji militarnej. Tym co wyróżnia Empire na tle konkurencji jest mechanika oparta na zagrywaniu różnego rodzaju kart.

Wzorem karcianek typu Dominion czy Ascension, gracz samodzielnie musi zbudować swój deck, na który składają się m.in. karty akcji, zaklęć i wsparcia. Talia wykorzystywana jest w trakcie pojedynków z przeciwnikami, pozwalając na zastosowanie taktycznych manewrów, wspieranie oddziałów czy niszczenie wrogich sił.

Empire: The Deck Building Strategy Game odznacza się estetycznie wykonaną oprawą graficzną 2D z ilustracjami autorstwa Gillesa Kettinga. Na uwagę zasługuje również klimatyczny podkład dźwiękowy towarzyszący zabawie.

Wymagania wiekowe Empire: The Deck Building Strategy Game: Odpowiednia dla każdego wieku.