Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Emperor's New Groove Action Game (PC)

Nowe Szaty Króla PC

Emperor's New Groove Action Game

Zręcznościowa platformówka oparta na tytułowej baśni Nowe Szaty Króla autorstwa Hansa Christiana Andersena. Wcielamy się w postać króla, który za sprawą swojej podstępnej doradczyni Izmy zamienia się w lamę. Naszym celem jest odzyskanie swojej pierwotnej postaci oraz tronu.

Zręcznościowe | platformówki | filmy animowane

PC Windows
Okładka Emperor's New Groove Action Game (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

21czerwca2000

6czerwca2002

pudełko PL

Nowe Szaty Króla to zręcznościowa gra platformowa oparta na motywach znanej baśni Hansa Christiana Andersena o tym samym tytule. Gracz staje się królem podstępnie zamienionym w Lamę przez swoją doradczynię Izmę i wypędzonym z własnego królestwa. Teraz musi wrócić, odzyskać utracone królestwo i ludzką postać. Do przejścia czeka osiem rozległych krain tematycznych przenoszących nas m.in. na pustynię i w środek dżungli. W zakres każdej z owych ośmiu scenerii wchodzi kolejnych kilka poziomów. Tradycyjnie w tego typu grach rozgrywka składa się w głównej mierze z pokonywania przeszkód, biegania, skakania i zbierania różnych fantów. Twórcy wprowadzili też kilka elementów urozmaicających i zapobiegających znużeniu, tj. ściganie się z niezbyt przyjaźnie nastawionym oponentem podczas zjazdu z górki, rzucanie kryształkami do ruchomego celu, itp. Gra dostosowana została do możliwości i potrzeb najmłodszych graczy, odznacza się bardzo prostym i intuicyjnym sterowaniem oraz dobrą i miłą dla oka oprawą graficzną (nienaganna praca kamer, z możliwością korekty położenia).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,8 / 10 na podstawie 163 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 49,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Nowe Szaty Króla

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Nowe Szaty Króla

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 233MHz, 32MB RAM, 8MB akcelerator 3D

Nowe Szaty Króla - recenzja gry
Nowe Szaty Króla - recenzja gry

Recenzja 2 lipca 2002, 10:10

Nieco inaczej sprawa wygląda wprawdzie z muzyką, która uzewnętrzniana jest jedynie poprzez rytmiczne, acz niezbyt ambitne „poplumkiwanie” (co zastanawiające, bo w końcu bajki pana W.D. zawsze obfitowały w masę fantastycznych piosenek!), uznajmy jednak, że nie jest to wielkim mankamentem, gdyż dla rozentuzjazmowanych dzieciaków brak takich „drobiazgów” nie stanowi zazwyczaj większej różnicy ;)