Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweNDS
Okładka Emma in the Mountains (NDS)

Emma in the Mountains NDS

Gra zręcznościowo-przygodowa dla najmłodszych użytkowniczek konsoli DS. Tytułowa Emma tym razem wyrusza na wycieczkę w góry, próbując ustalić dlaczego świstaki nie wybudziły się ze snu zimowego.

Zręcznościowe | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo DS
Okładka Emma in the Mountains (NDS)

wydawca: Nobilis Group

wydawca PL: Nicolas Games

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji NDS:

21maja2008

13marca2009

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Emma in the Mountains to prosta gra zręcznościowo-przygodowa, przygotowana w głównej mierze z myślą o najmłodszych użytkowniczkach konsoli Nintendo DS, a konkretnie dziewczynkach w wieku od 6 do 10 lat. Całość w bezpośredni sposób odwołuje się do bajek dla dzieci z tej samej serii. Waro dodać, iż cykl ten reprezentowany jest również przez grę Emma at the Farm.

Tym razem główna bohaterka wyrusza na wycieczkę w góry, próbując ustalić dlaczego okoliczne świstaki nie wybudziły się jeszcze ze snu zimowego. Właściwa zabawa w znacznym stopniu opiera się na konieczności wchodzenia w interakcje z odnajdywanymi przedmiotami, a także poznawania zależności rządzających otaczających światem. Gra w założeniach ma również wyczulić młodych odbiorców na problematykę ochrony dzikiej przyrody.

Opisywany produkt składa się przede wszystkim z dwudziestu niezbyt skomplikowanych mini-gier. Zadania te wymagają wykazania się nie tylko zręcznością, ale także zdobytą do tej pory wiedzą. Emma może liczyć na pomoc ze strony przygarniętego w trakcie zabawy kompana, szybciej rozwiazując przydzielone przez grę problemy.

Gra w pełni wykorzystuje unikalne funkcje konsoli Nintendo DS. Rysik oraz ekran dotykowy służą do zaznaczania obiektów czy wykonywania ściśle określonych czynności. Wszystkie te akcje są dokładnie przez grę opisywane. Emma in the Mountains oferuje ponadto wsparcie dla mikrofonu, który znajduje się na wyposażeniu każdego DS-a. W taki właśnie sposób można wydawać swojemu zwierzęcemu pomocnikowi komendy głosowe. Dmuchając symuluje się z kolei granie na rogu myśliwskim. Oprawa wizualna gry jest bardzo uproszczona, aczkolwiek zadbano o zawarcie czytelnego interfejsu użytkownika. Na ekranie widoczne są zabawnie wykonane postaci.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Cena gry w dniu premiery: 129,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Emma in the Mountains

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.