Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweNDS
Okładka El Tigre: The Adventures of Manny Rivera (NDS)
OkładkaEl Tigre: The Adventures of Manny Rivera (NDS)

El Tigre: The Adventures of Manny Rivera NDS

Niezbyt złożona zręcznościówka, bazująca na serialu animowanym, emitowanym przez stację Nickelodeon. Wcielamy się w postać El Tigre, próbując uchronić Miasto Cudów przed inwazją ożywionych szkieletów.

Zręcznościowe | seriale animowane | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

El Tigre: The Adventures of Manny Rivera Premiera NDS

29października2007

producent: Barking Lizards wydawca: THQ Inc. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do El Tigre: The Adventures of Manny Rivera

Super Mario 64 DS

Rayman Raving Rabbids

Crash of the Titans

El Tigre: The Adventures of Manny Rivera jest niezbyt skomplikowaną zręcznościówką, w bardzo wyraźny sposób odwołującą się do serialu animowanego pod tym samym tytułem, emitowanego przez stację Nickelodeon. Oznacza to, iż można spotkać swoich ulubionych bohaterów, odwiedzając dobrze poznane lokacje. Wydawcą El Tigre jest koncern THQ, dla którego nie jest to jedyny produkt oparty na serialach Nickelodeon. Swoich gier doczekały się też takie kreskówki jak Avatar: The Last Airbender, czy SpongeBob.

W trakcie zabawy przejmujemy kontrolę nad doskonale znaną z serialu animowanego główną postacią. Jest to Manny oraz jego alter ego, czyli El Tigre. Tym razem naszym zadaniem staje się uratowanie Miasta Cudów przed całkowitą zagładą. Na ulicach tej metropolii pojawiły się bowiem szkielety, terroryzując pokojowo nastawionych obywateli. Elementem odróżniającym El Tigre od innych gier z tego gatunkujest między innymi to, iż musimy nieustannie dokonywać ważnych wyborów, sprzymierzając się z siłami dobra (White Pantera – ojciec Manny’ego) lub zła (Puma Loco – przestępca będący dziadkiem głównego bohatera). W zależności od podejmowanych decyzji, uczestniczymy w nieco innych misjach, zblizając się też do zarezerwowanego dla każdej ze stron konfliktu zakończenia.

Sterowanie główną postacią zostało w znacznym stopniu uproszczone. El Tigre potrafi świetnie walczyć wręcz i to właśnie w taki sposób pokonujemy napotykanych przeciwników. Do wyprowadzania kolejnych ciosów używamy ekranu dotykowego. Pozwala to na aktywowanie efektownych i wysoko punktowanych combosów, czyli sekwencji następujących po sobie uderzeń. Na naszej drodze stają głównie wspomniane wyżej szkielety, choć nie zabrakło też pełnoprawnych bossów. Okazjonalnie zajmujemy się również rozwiązywaniem prostych zagadek i odnajdywaniem bonusowych plansz oraz skarbów.

Główna kampania przygotowana została z myślą o pojedynczym graczu, choć nie zabrakło także multiplayera, oferującego możliwość przejęcia kontroli nad Fridą Suárez, czyli najlepszą przyjaciółką Manny’ego. Oprawa wizualna El Tigre utrzymana została w zbliżonym stylu do kreskówki. Na obu ekranikach obserwuje się więc dość nietypowo zaprojektowane, lecz świetnie animowane postaci.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna   Liczba graczy: 1-2  

Klasyfikacja PEGI El Tigre: The Adventures of Manny Rivera

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.