Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka EF2000 (PC)

EF2000 PC

EuroFighter 2000

Kolejny symulator myśliwca stworzony przez programistów z brytyjskiego studia Digital Image Design. W grze bierzemy udział w fikcyjnym konflikcie zbrojnym nad Skandynawią, zasiadając za sterami samolotu EuroFighter 2000.

Symulacje | samoloty

PC Windows
Okładka EF2000 (PC)

wydawca: Ocean

wydawca PL: Mirage Interactive

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

29listopada1995

15marca1996

pudełko PL

EF2000 to kolejny, po F-29 Retaliator, realistyczny symulator lotu, opracowany przez Digital Image Design dla uznanego francuskiego wydawcy, firmy Ocean. Tym razem programiści z brytyjskiego studia skupili się na modelu myśliwca EuroFighter 2000.

Maszyna, o której mowa, powstała w ramach stworzonego na początku lat 80-tych programu EAP (Experimental Aircraft Program). Tworzony w kooperacji brytyjsko-niemieckiej i znany początkowo jako EFA samolot stanowi swego rodzaju europejską odpowiedź na nowoczesne modele myśliwców opracowane przez USA. W założeniu ma on wyprzeć powszechnie używane w Europie, starzejące się modele m.in. F-4 Phantom i F-104 Starfighter. EF 2000 to jednomiejscowy, dwusilnikowy myśliwiec z możliwością atakowania celów naziemnych. Zaprojektowany do walki z radzieckimi myśliwcami typu MiG-29 czy Su-27, cechuje się przede wszystkim wyjątkową szybkością i zwrotnością.

EF2000 podzielony został niejako na 3 części. Pierwszą z nich stanowi symulator, który pozwala graczom na swobodny trening bez żadnych zobowiązań, ucząc m.in. startu, lądowania, tankowania w powietrzu oraz ataków poszczególnymi rodzajami broni. Przygotowana na potrzeby gry kampania przenosi nas w realia fikcyjnego konfliktu z Rosją, którego teatrem jest obszar Skandynawii, a do zadań gracza należy obrona zaatakowanej Szwecji. Trzecią z opcji jest wariant Quick Combat, pozwalający na rozegranie dowolnej misji bojowej. W trybie rozgrywki sieciowej możemy sprawdzić swoje umiejętności w potyczkach, w których jednocześnie może wziąć udział do 8 graczy.

Ze względu na stopień rozbudowania EF2000 przeznaczony jest raczej dla zaawansowanych graczy. Nasz myśliwiec wyposażony jest w szereg nowoczesnych systemów (jak DASS, JTIDS, IRST, TIALD czy Radar ECR 90), a ich sprawna obsługa wymaga długiego treningu. Gra ma wysoką grywalność, a do monitora przykuwa wyjątkowo dobra oprawa audiowizualna.

W 1996 roku wydany został EF2000: Special Edition zawierający dodatek TACTCOM, który, obok dodatkowych misji, wprowadza także edytor scenariuszy, usprawnioną rozgrywkę sieciową oraz wydane po premierze oryginału patche, przenoszące grę w środowisko Windows 95. Rok później amerykańscy gracze otrzymali pakiet EF2000 v 2.0, w którym znalazły się obie wersje gry wraz z oficjalnym dodatkiem.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 8  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,6 / 10 na podstawie 45 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe EF2000

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe EF2000

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • 486/DX2 66 MHz
  • 8 MB RAM
  • 20 MB HDD
  • DOS