Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweNDS
Okładka Ed, Edd n Eddy: Scam of the Century (NDS)
OkładkaEd, Edd n Eddy: Scam of the Century (NDS)

Ed, Edd n Eddy: Scam of the Century NDS

Ed, Edd n Eddy: Scam of the Century to przepełniona akcją platformówka przygotowana na kanwie kreskówkowego serialu dla dzieci emitowanego na kanale Cartoon Network. Zarówno gra, jak i jej telewizyjny pierwowzór, przedstawia perypetie trójki tytułowych bohaterów.

Zręcznościowe | platformówki | seriale animowane | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Ed, Edd n Eddy: Scam of the Century Premiera NDS

23października2007

pudełko PL

9maja2008

producent: Cartoon Network Interactive wydawca: D3 Publisher wydawca PL: CD Projekt S.A.

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Ed, Edd n Eddy: Scam of the Century to przepełniona akcją platformówka przygotowana na kanwie kreskówkowego serialu dla dzieci emitowanego na kanale Cartoon Network. Zarówno gra, jak i jej telewizyjny pierwowzór, przedstawia perypetie trójki tytułowych bohaterów. Tym razem Ed, Edd i Eddy muszą odnaleźć zagubioną książkę (zawiera ona opis sposobu na zarobienie pieniędzy), która dostaje się w ręce Kevina i innych dzieciaków. Trójce bohaterów nie pozostaje nic innego, jak tylko rozprawić się z nimi i odzyskać zgubę.

Przystępując do zabawy gracz przejmuje sterowanie nad głównymi awanturnikami, z których każdy odznacza się typowymi dla siebie umiejętnościami i unikalnym zestawem ataków. Przeszukując las przyjaciele nieustannie spotykają na swojej drodze postaci pochodzące z serialowego uniwersum (m.in. Rolfa i Kevina), a z niektórymi z nich nawet stają w szranki. Protagoniści muszą również zmierzyć się z prostymi zagadkami logicznymi, zebrać wymagane przedmioty (np. ser) i uniknąć przeszkód (przeskoczyć nad lecącymi rakietami, ominąć tajemnicze skrzynki torujące drogę, etc.)

Zaliczając trzynaście przygotowanych przez twórców poziomów użytkownik głównie przemierza lokacje znane z kreskówkowego pierwowzoru, niemniej deweloperzy na potrzeby gry przygotowali też zupełnie nowe miejsca. Sukcesywne wykonywanie kolejnych zadań i zbieranie przedmiotów umieszczonych w rozmaitych punktach planszy pozwala na odblokowanie atrakcyjnych bonusów, z trzema wymagającymi mini-grami na czele.

Akcję obserwuje się na górnym ekranie, natomiast poszczególne czynności, jak wybieranie rzeczy z inwentarza, podnoszenie przedmiotów czy uaktywniania ataków odbywa się poprzez odpowiednie operowanie stylusem na panelu dotykowym. Producenci postanowili zrobić użytek także z mikrofonu wbudowanego w konsolę – dmuchając w niego reanimuje się Edwarda poległego na polu walki.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 6,8 / 10 na podstawie 32 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 10 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Ed, Edd n Eddy: Scam of the Century cena w dniu premiery: 99,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Ed, Edd n Eddy: Scam of the Century

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.