Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweX360
Okładka Ecco the Dolphin (X360)

Ecco the Dolphin X360

Ecco the Dolphin to powrót do przeszłości, a dokładniej do czasów świetności konsol 16-bitowych. Mamy tu do czynienia z dwuwymiarową platformówką, która w oryginale ukazała się w 1993 roku na Segę Mega Drive.

Zręcznościowe | platformówki | tytuły ekskluzywne Xbox

Microsoft Xbox 360
Okładka Ecco the Dolphin (X360)

wydawca: SEGA

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji X360:

15sierpnia2007

Ecco the Dolphin z Xbox Live Arcade to powrót do przeszłości, a dokładniej do czasów świetności konsol 16-bitowych. Mamy tu do czynienia z dwuwymiarową platformówką (o ile można tak nazwać tytuł, w którym obejmujemy kontrolę nad delfinem i pływamy w wodzie), która w oryginale ukazała się w 1993 roku na Segę Mega Drive.

Głównym bohaterem jest tytułowy Ecco, czyli delfin, który stracił rodzinę wessaną przez wielki wir wodny. Musimy mu pomóc w odnalezieniu i uratowaniu dawnych towarzyszy, ale jak się z biegiem rozgrywki okaże, nie jest to jedyny wątek zaplanowany przez twórców. Mamy tu również do czynienia między innymi z podróżami w czasie.

Sterowanie w Ecco the Dolphin różni się znacznie od tego, z czym mamy do czynienia w innych platformówkach. Przede wszystkim poziomy są tutaj duże i otwarte – pływać możemy we wszystkich kierunkach, więc poznanie całego podwodnego świata nie jest prostym zadaniem. Na swojej drodze spotkamy oczywiście podwodnych przeciwników. Główny bohater może ich atakować wykonując specjalną szarżę, w której pływa dwa razy szybciej. Można też wyskakiwać ponad powierzchnię wody, co wielokrotnie przyda się przy okazji pokonywania małych przeszkód (jak na przykład wysepek). Podczas eksploracji głębin bardzo przydatna jest także umiejętność porozumiewania się z przyjaznymi istotami, które często oferują wskazówki potrzebne do wykonywania zadań.

Warto zaznaczyć, że Ecco the Dolphin, podobnie jak wiele gier z początku lat dziewięćdziesiątych, jest dość trudną pozycją. Wielu graczy narzeka na wygórowany poziom trudności i jego nienajlepsze wyważenie. Zdarzają się bowiem poziomy łatwe, po których z kolei następują lokacje bardzo trudne do przejścia.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Ecco the Dolphin

Klasyfikacja PEGI Ecco the Dolphin

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Ecco the Dolphin

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

Wykorzystuje: Xbox LIVE

Hexic 2 i Ecco the Dolphin już jutro w ofercie Xbox LIVE Arcade
Hexic 2 i Ecco the Dolphin już jutro w ofercie Xbox LIVE Arcade

wiadomość14 sierpnia 2007

Już jutro oferta Xbox LIVE Arcade poszerzy się o kolejne dwa tytuły. Pierwszym będzie kontynuacja popularnej wśród użytkowników X360 gry logicznej Hexic HD, drugim odświeżona wersja hitu z czasów świetności konsol 16-bitowych, Ecco the Dolphin.

Ecco i Sonic dostali odpowiednie certyfikaty
Ecco i Sonic dostali odpowiednie certyfikaty

wiadomość18 maja 2007

Potwierdziły się nasze doniesienia z środy, jakoby dwie klasyczne gry firmy SEGA o nazwach Sonic the Hedgehog: High Speed i Ecco the Dolphin miały pojawić się w ofercie usługi Xbox Live Arcade. W przedwczorajszym newsie pisaliśmy, że korporacja Microsoft starała się o uzyskanie certyfikatów organizacji ESRB.