Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweX360
Okładka Ecco the Dolphin (X360)
OkładkaEcco the Dolphin (X360)

Ecco the Dolphin X360

Ecco the Dolphin to powrót do przeszłości, a dokładniej do czasów świetności konsol 16-bitowych. Mamy tu do czynienia z dwuwymiarową platformówką, która w oryginale ukazała się w 1993 roku na Segę Mega Drive.

Zręcznościowe | platformówki | tytuły ekskluzywne Xbox

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Ecco the Dolphin Premiera X360

15sierpnia2007

producent: Backbone Entertainment wydawca: SEGA

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Ecco the Dolphin

Sonic the Hedgehog

Contra

Frogger

Ecco the Dolphin z Xbox Live Arcade to powrót do przeszłości, a dokładniej do czasów świetności konsol 16-bitowych. Mamy tu do czynienia z dwuwymiarową platformówką (o ile można tak nazwać tytuł, w którym obejmujemy kontrolę nad delfinem i pływamy w wodzie), która w oryginale ukazała się w 1993 roku na Segę Mega Drive.

Głównym bohaterem jest tytułowy Ecco, czyli delfin, który stracił rodzinę wessaną przez wielki wir wodny. Musimy mu pomóc w odnalezieniu i uratowaniu dawnych towarzyszy, ale jak się z biegiem rozgrywki okaże, nie jest to jedyny wątek zaplanowany przez twórców. Mamy tu również do czynienia między innymi z podróżami w czasie.

Sterowanie w Ecco the Dolphin różni się znacznie od tego, z czym mamy do czynienia w innych platformówkach. Przede wszystkim poziomy są tutaj duże i otwarte – pływać możemy we wszystkich kierunkach, więc poznanie całego podwodnego świata nie jest prostym zadaniem. Na swojej drodze spotkamy oczywiście podwodnych przeciwników. Główny bohater może ich atakować wykonując specjalną szarżę, w której pływa dwa razy szybciej. Można też wyskakiwać ponad powierzchnię wody, co wielokrotnie przyda się przy okazji pokonywania małych przeszkód (jak na przykład wysepek). Podczas eksploracji głębin bardzo przydatna jest także umiejętność porozumiewania się z przyjaznymi istotami, które często oferują wskazówki potrzebne do wykonywania zadań.

Warto zaznaczyć, że Ecco the Dolphin, podobnie jak wiele gier z początku lat dziewięćdziesiątych, jest dość trudną pozycją. Wielu graczy narzeka na wygórowany poziom trudności i jego nienajlepsze wyważenie. Zdarzają się bowiem poziomy łatwe, po których z kolei następują lokacje bardzo trudne do przejścia.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Ecco the Dolphin

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Ecco the Dolphin Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox LIVE