Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskieNDS
Okładka Easy Piano (NDS)
OkładkaEasy Piano (NDS)

Easy Piano NDS

Muzyczna gra edukacyjna, będąca prostym symulatorem pianina. Gra posiada specjalny kontroler-nakładkę do konsoli NDS, dzięki której od razu wczujemy się w początkującego pianistę.

Towarzyskie | muzyczne | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Easy Piano Premiera NDS

4grudnia2009

producent: Game Life wydawca: Game Life

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Easy Piano to odpowiednio uproszczona i przez to zdecydowanie przyjemniejsza niż w rzeczywistości nauka gry na fortepianie.

Przygotowana prze Game Life produkcja pozwala za pomocą serii lekcji nauczyć się grać na fortepianie. Jako materiał instruktażowy służy 40 różnych piosenek z najrozmaitszych gatunków. Na graczy czekają utwory klasyczne, popowe, a nawet jazzowe. Sama nauka składa się z 10 różnych lekcji oraz 15 wciągających mini-gier. O poprawne wykonywanie zadań dba wirtualny instruktor, który poprawia błędy i służy radą.

Aby lekcje w Easy Piano miały jakieś przełożenie na rzeczywistość, twórcy stworzyli dodatkową nakładkę na DS-a, która po wpięciu w konsolkę symuluje klawiaturę instrumentu. Jednocześnie pozwala ona też wykraczać poza ramy gry i za pomocą improwizacji bawić się i tworzyć nowe aranżacje ulubionych przebojów. Nie zabrakło też mini-studia, w którym można swoje kompozycje dodatkowo opracować.

O przyzwoity odbiór produkcji dbają dwa ekrany konsolki. Na jednym wyświetlana jest trójwymiarowa grafika pokazująca naszą postać i instruktora podczas gry na wirtualnym fortepianie. Dolny ekranik to linia melodyczna oraz nuty, które pozwalają nam trzymać się właściwej melodii.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Easy Piano

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.