Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS5PS4
Okładka Earth Defense Force 6 (PS5)
OkładkaEarth Defense Force 6 (PS5)

Earth Defense Force 6

Szósta główna część serii strzelanek TPP, w której walczymy z kosmiczymi najeźdźcami. W Earth Defense Force 6 zajmujemy się przede wszystkim eksterminacją hord przerośniętych insektów, gadów, płazów oraz innych bestii atakujących Ziemię.

Akcji | TPP | science fiction | na 2 osoby | TPS | kooperacja | strzelanki | podzielony/wspólny ekran

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Earth Defense Force 6 Premiera

sie2024

PC PS4 PS5

producent: Sandlot wydawca: D3 Publisher Strona oficjalna

Gry podobne do Earth Defense Force 6

World War Z: Aftermath

Exoprimal

Back 4 Blood

Earth Defense Force 6 jest szóstą główną odsłoną cyklu strzelanek TPP, którego korzenie sięgają 2003 roku, kiedy to na PlayStation 2 pojawiła się gra Monster Attack. Opisywana pozycja została opracowana przez studio Sandlot, które czuwa nad rozwojem serii.

Fabuła

Akcja gry Earth Defense Force 6 toczy się po wydarzeniach przedstawionych w piątej odsłonie cyklu. W wyniku ostatniej, wyniszczającej wojny, ziemska populacja skurczyła się aż o 90 procent. Co prawda ci, którym udało się przetrwać, próbują odbudować dawne społeczeństwo i podnieść cywilizację ze zgliszczy, jednak wciąż muszą mierzyć się z niebezpieczeństwem ze strony kosmicznych najeźdźców.

W 2027 roku agresorzy nadal są bowiem obecni na Błękitnej Planecie, przez co kolejne miasta padają ich ofiarą. Na domiar złego ich liczebność nieustannie rośnie, toteż zaczynają ponownie stanowić coraz większe zagrożenie. Ludzkości nie pozostaje więc nic innego, jak po raz kolejny stanąć do walki.

Mechanika

Rozgrywka w Earth Defense Force 6 nie odbiega zbytnio od schematu, do którego przyzwyczaił nas cykl. Gra oferuje szeroką gamę misji, w których naszym nadrzędnym celem jest eliminacja wrogów z kosmosu. Na naszej drodze stają hordy przeciwników, wśród których znajdziemy zarówno przerośnięte insekty (pokroju mrówek, szerszeni czy pająków), jak i bardziej finezyjne maszkary, jak choćby gigantyczne, uzbrojone po zęby płazy czy wielkie, skrzydlate bestie.

W trakcie zabawy wcielamy się w postać reprezentującą jedną z kilku różnorodnych klas i posyłamy nieprzyjaciół do piachu, robiąc użytek z bogatego arsenału zawierającego karabiny maszynowe, działka laserowe czy choćby wyrzutnie rakiet. Ponadto tytuł pozwala nam zasiadać za sterami rozmaitych pojazdów wojskowych.

Tryby gry

Earth Defense Force 6 umożliwia zabawę w pojedynkę lub rozgrywkę w trybie współpracy. Z innymi graczami możemy bawić się na podzielonym ekranie lub przez Internet.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna nigdy nie była mocną stroną serii Earth Defense Force i tym razem sprawy mają się podobnie. Earth Defense Force 6 wygląda w najlepszym wypadku przeciętnie. Niemniej, fantazyjne projekty przeciwników mogą się podobać.

Ostatnia modyfikacja 12 lutego 2024

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / podzielony ekran   Liczba graczy: 1-4  

Wymagania wiekowe Earth Defense Force 6: 12+

PS4
PS5
PC