Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS2
Okładka Monster Attack (PS2)
OkładkaMonster Attack (PS2)

Monster Attack PS2

Earth Defense Force; Chikyu Boeigun

Budżetowa strzelanina TPP, osadzona w realiach science-fiction. Akcja gry toczy się w roku 2017, kiedy to Ziemia pada ofiarą ataku wrogich istot z kosmosu. Do obrony przed zagrożeniem światowe rządy powołują specjalną jednostkę militarną o nazwie Earth Defense Force.

Akcji | TPP | science fiction | strzelanki | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Monster Attack Premiera PS2

26czerwca2003

producent: Sandlot wydawca: D3 Publisher

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Monster Attack jest osadzoną w realiach science-fiction, budżetową strzelaniną TPP, przeznaczoną na konsolę PlayStation 2. Za powstanie gry odpowiada japońskie studio deweloperskie Sandlot, znane wcześniej pod nazwą Human Entertainment.

Akcja gry toczy się w roku 2017, kiedy to Ziemia pada ofiarą najazdu obcych ras z kosmosu. By stawić czoła potężnym insektom i pająkom, inteligentnym robotom, latającym spodkom, a nawet samej Godzili, narody świata powołują specjalną jednostkę militarną nazwaną Earth Defense Force. Jako samotny żołnierz wspomnianej jednostki, mamy za zadanie stawić czoła niebezpieczeństwu, które panoszy się po ulicach japońskich miast.

Rozgrywka ukazana jest w perspektywie trzecioosobowej, a podczas kolejnych misji gry naszym zadaniem jest eliminacja kolejnych fal wrogów przy pomocy szerokiego arsenału broni: od klasycznych strzelb i karabinów po potężne działa i wyrzutnie rakiet. Poszczególne bronie mają nielimitowaną amunicje, a jedynym utrudnieniem w walce jest czas potrzebny na ich przeładowanie. Kontrolowany przez nas komandos może nieść jednorazowo dwa rodzaje broni, lecz jest przy tym niezwykle zwinny, skacząc i turlając się aby uniknąć ognia przeciwnika. W miarę potrzeby, może też przełączyć się na widok FPP, aby dokładniej wycelować w niewielkiego lub bardziej oddalonego rywala. W toku rozgrywki, z ciał pokonanych wrogów wypadają apteczki oraz paczki pancerzy i uzbrojenia, dzięki którym nasz bohater może stać się nieco skuteczniejszy, lub uleczyć odniesione w boju rany.

Pod względem oprawy Monster Attack plasuje się na przeciętnym poziomie, odpowiadającym budżetowemu charakterowi gry. Cechą charakterystyczną gry są oryginalne modele obcych, przypominające kiczowate potwory z niskobudżetowych filmów science-fiction z lat 50-tych. W podobnym tonie utrzymana jest także ścieżka dźwiękowa gry.

Ostatnia modyfikacja 2 czerwca 2015

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1 - 2  

Wymagania wiekowe Monster Attack: 12+