Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4SwitchiOSXONE
Okładka Earth Atlantis (PS4)

Earth Atlantis

Side-scrollowa gra akcji, która przenosi gracza w postapokaliptyczną przyszłość – na skutek zmian klimatycznych na Ziemi pod koniec XXI wieku większość powierzchni planety znalazła się pod wodą.

Akcji | okręty podwodne | 2D | indie | side-scroll | eksperymentalne/artystyczne

Okładka Earth Atlantis (PS4)

data premiery gry:

5paź2017

Switch

1cze2018

PS4 XONE

11lip2018

iOS

29sty2019

PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Earth Atlantis jest side-scrollową grą akcji, opracowaną przez niezależny zespół Pixel Perfex. Wśród platform, na które trafiła opisywana produkcja, pojawia się PC, PS4 itd..

Fabuła

Earth Atlantis przenosi gracza w przyszłość – pod koniec XXI wieku zmiany klimatyczne osiągnęły punkt kulminacyjny. W ich wyniku 96% powierzchni Ziemi znalazło się pod wodą, co doprowadziło do niemal całkowitego upadku ludzkiej cywilizacji. Jedynie maszynom udało się pomyślnie zaadaptować do nowych warunków, upodabniając się do stworzeń zamieszkujących podwodne głębiny. Gracz wciela się w rolę jednego z garstki ocalałych, czyli myśliwego polującego na te mechaniczne potwory.

Mechanika

W wydanym na platformę PC, PS4 itd. Earth Atlantis akcję obserwujemy z boku. W trakcie zabawy zasiadamy za sterami jednej z kilku łodzi podwodnych (dostęp do kolejnych typów odblokowujemy w miarę postępów w przygodzie) wyposażonych w unikalne uzbrojenie. Przemierzając kolejne lokacje (oprócz morskiego dna na odwiedzenie czekają między innymi zalane wodą ruiny miast), polujemy na zróżnicowane stwory – wśród dwudziestu pięciu morskich kreatur znalazło się miejsce zarówno na mniejszych adwersarzy, jak i na oponentów znacznie przewyższających rozmiarami nasz statek. Ponadto od czasu do czasu możemy wziąć udział w jednym z dziewięciu specjalnych wydarzeń mających miejsce w świecie gry.

Tryby gry

Earth Atlantis oferuje dwa warianty rozgrywki – oprócz trybu Quest, gdzie przeżywamy przygodę w skórze postapokaliptycznego myśliwego, na sprawdzenie czeka moduł Hunter, skoncentrowany na polowaniach.

Kwestie techniczne

Earth Atlantis wyróżnia się na tle podobnych gier wydanych na platformę PC, PS4 itd. za sprawą oryginalnej oprawy graficznej. Sferę wizualną utrzymano w stylistyce przywodzącej na myśl średniowieczne szkice i bestiariusze opisujące tajemnicze istoty zamieszkujące niezbadane głębiny.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Earth Atlantis

Klasyfikacja PEGI Earth Atlantis

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Earth Atlantis

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i3
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki Intel HD lub lepsza
  • 500 MB HDD
  • Windows 7/8/10
PC
PS4
XONE
Switch
iOS