Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiGBA
Okładka Dynasty Warriors Advance (GBA)

Dynasty Warriors Advance GBA

Dynasty Warriors Advance jest wydaną na Game Boy Advance wersją popularnej na innych konsolach nawalanki. Naszym głównym celem jest tu walka z licznymi wojskami wroga.

Bijatyki | Chiny | tytuły ekskluzywne Nintendo | Opowieści o Trzech Królestwach

Game Boy Advance
Okładka Dynasty Warriors Advance (GBA)

producent: Koei Tecmo

wydawca: Nintendo

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji GBA:

29sierpnia2005

uDynasty Warriors to jedna z najpopularniejszych serii gier konsolowych w Japonii, nawiązującej do Epoki Trzech Królestw (okres rozbicia Chin na trzy dynastie: Wei, Wu i Shu). Ta świetnie zrealizowana gra akcji podbiła serca wielu posiadaczy konsol PlayStation 2 i Xbox, zaś teraz trafia na kieszonsolki Game Boy Advance.

Podstawową zmianą w stosunku do edycji na PS2 i Xbox jest (siłą rzeczy) przeniesienie gry w dwa wymiary. Zabawa wygląda tak, że oglądamy mapę pola bitwy, na której widać kropki przedstawiające wojska nasze i wrogie. Kiedy wejdziemy na teren, na którym panoszy się przeciwnik, rozpoczynamy walkę. Podobnie jak w wersjach na inne konsole, stawia się nas tu samych do boju z dziesiątkami wrogów. Łatwiej jest się z nimi rozprawiać dzięki potężnym ciosom i ich kombinacjom. Czym bardziej zaawansowany combos, tym większą ilość oponentów powalimy na ziemię. Na ekranie widzimy też pasek werwy - kiedy się naładuje, wyprowadzamy cios specjalny. Pomiędzy potyczkami możemy udać się na niezagrożone tereny, aby zregenerować siły lub poszukać ulepszeń.

Pojedynki przedstawiono w ładnej, kolorowej i efektownej grafice, co w pewnym stopniu wynagradza stratę trójwymiarowej oprawy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Dynasty Warriors Advance

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Ofensywa Nintendo - najciekawsze wieści z konferencji w Tokio

wiadomość2 października 2008

Tokijska konferencja koncernu Nintendo miała jednego bohatera. Był nim oczywiście nowy model przenośnej konsoli NDS – DSi. W jej trakcie ujawnionych zostało jednak jeszcze kilka ciekawych faktów. Zdecydowana większość z nich dotyczyła bezpośrednio Wii. Poniżej postaramy się Wam przedstawić najważniejsze z nich.

Gra Dynasty Warriors 6 ma już swoją stronę internetową
Gra Dynasty Warriors 6 ma już swoją stronę internetową

wiadomość23 lipca 2007

Najnowsza odsłona cyklu Dynasty Warriors, która została zapowiedziana w ubiegłym tygodniu, może już pochwalić się oficjalną stroną internetową. Witryna została uruchomiona przez firmę KOEI Co. Ltd. w sobotę.

Zapowiedziano grę Dynasty Warriors 6
Zapowiedziano grę Dynasty Warriors 6

wiadomość18 lipca 2007

W trakcie odbywającej się w Tokio imprezy PlayStation Premiere, której nazwa już wielokrotnie przewinęła się przez dzisiejsze newsy, firma Koei zapowiedziała wydanie gry Dynasty Warriors 6 na konsolę PS3.

Crossover Dynasty Warriors i Samurai Warriors zapowiedziany na jesień
Crossover Dynasty Warriors i Samurai Warriors zapowiedziany na jesień

wiadomość21 czerwca 2007

Do tej pory miłośnicy wydawanych przez KOEI slasherów lubujący się w historycznych klimatach mogli wybierać pomiędzy dwiema seriami: osadzoną w dawnych Chinach Dynasty Warriors oraz oddającą realia feudalnej Japonii Samurai Warriors. Tym razem wydawca przygotował dla nich prawdziwą niespodziankę, grę Warriors Orochi, będącą crossoverem obu wspomnianych pozycji.